Pudel Toy

0 2 802

Historia:

Choć Pudle żyją w Europie od wielu wieków, nikt nie wie na pewno, skąd pochodzą. Niektórzy twierdzą, że ich ojczyzną są Niemcy, ale wydaje się, że pochodzą z Francji, gdzie są uważane za ukochaną rasę narodową. Nazwa Pudel najprawdopodobniej pochodzi od niemieckiego słowa Pudel, czyli „gra w wodzie”. Pies ten został opracowany do płoszenia i łapania ptactwa wodnego dla myśliwych. Pudel Toy to najmniejsza odmiana pudla, ceniona za inteligencję i dobre maniery. Jest to typowy „francuski piesek”, uważany za kanapowego pieszczoszka.

Charakterystyka:

Pudel Toy to sprytny i żywy towarzysz gospodarstwa domowego, dostosowany do środowiska w którym żyje. Jest dość łatwy w szkoleniu. Uwielbia zabawę. Ma jednak nieco nerwowy temperament. Ogólnie aktywny i zwinny, lubi spacery i mnóstwo zabawy na świeżym powietrzu. Bez wystarczającej uwagi i aktywności może się nudzić, być wzburzony, niespokojny i destrukcyjny. Psy tej rasy są wybitne, eleganckie, posiadają wiele umiejętności, w tym zwinność i posłuszeństwo. Nie lubią być same przez wiele godzin. Pragną przebywać wśród ludzi i są zdolne do tworzenia więzi z każdym członkiem rodziny. To idealny pies rodzinny, cierpliwy i zabawny ze starszymi dziećmi, nieco mniej cierpliwy w stosunku do dzieci małych. Jest również wspaniałym strażnikiem, szczeka gorliwie gdy obcy zbliża się do domu. Toy pudel ma małą, ale pełną wdzięku sylwetkę ze średniej długości głową, nieco wydłużonym pyskiem, ciemne, owalne i szerokie oczy oraz wiszące uszy. Jego sierść jest czasami kręcona i szorstka, czasem miękka i falista i może mieć dowolny kolor. Pielęgnacja wymaga udziału stylisty fryzur.

Warto wiedzieć:

Pudel Toy, pomimo swojej niewielkiej postury to wysokiej wytrzymałości pies z umiejętnością posłuszeństwa, łowiectwa i pasterstwa. Oprócz pięknego psa kanapowego jest także sportowym zawodnikiem. Wymagający w pielęgnacji, musi być przycinany i kąpany regularnie. Pudle zabawki, jak o nich mówią, mogą żyć 15 lat. Typowe problemy mogą obejmować dysplazję stawu biodrowego, alergie, choroby skóry, infekcje ucha i zaćmę.

Źródło zdjęcia:
http://www.allevamentodeipiccolilord.it/catalogo/catalogo_zoom.asp?lang=ita&task=articol

Komentarze
Wczytywanie...