Pudel miniaturowy

0 702

Historia:

Choć Pudle żyły w Europie przez wieki, nikt nie wie na pewno, skąd pochodzą. Niektórzy twierdzą, że z Niemiec, inni, że z Francji, gdzie są uważane za ukochaną rasę narodową. Najprawdopodobniej nazwa pochodzi od niemieckiego słowa Pudel, czyli gra w wodzie. Rasa ta została wykorzystana do zbierania ptactwa wodnego dla myśliwych. Pudle były cenione za ich inteligencję i dobre maniery. Wykorzystywane były również w cyrkach i pokazach psów.

Charakterystyka:

Miniaturowe pudle są to inteligentne i żywe psy-towarzysze gospodarstwa domowego, dostosowane do swoich środowisk. Są dosyć łatwe w szkoleniu, zabawne, chętne zabawy. Pudle są ogólnie aktywne i zwinne. Cieszą się z codziennych spacerów i zabawy na świeżym powietrzu. Bez wystarczającej uwagi i aktywności, mogą się nudzić, są wtedy wzburzone, niespokojne i czasami destrukcyjne. Ponadto, bardzo lubią igraszki w wodzie. Pudle nie lubią być same w domu przez długie godziny. Lubią być wśród ludzi i są zdolne do tworzenia więzi z każdym członkiem rodziny. Pudle to idealne psy rodzinne, są cierpliwe w zabawie z dziećmi. Są również wspaniałymi strażnikami, szczekają gorliwie, gdy obcy zbliża się do domu. Miniaturowy Pudel ma  małej wielkości tułów, długą głowę i pysk, ciemne, owalne i szerokie oczy, blisko wiszące uszy. Sierść jest czasami kręcona, czasami przewodowa lub żebrowana, może mieć dowolny kolor.

Warto wiedzieć:

Pudle miniaturowe to w rzeczywistości wysokiej wytrzymałości psy, zwinne i posłuszne. Potrzebują stałej pielęgnacji i wizyt w salonie, pudel musi być przycięty i kąpany regularnie. Pudle miniaturowe mogą żyć 15 lat. Choć to stosunkowo zdrowa rasa, problemy mogą dotyczyć dysplazji stawu biodrowego, alergii, chorób skóry, infekcji ucha i zaćmy.

źródło zdjęcia:
https://www.google.com/search?q=pudel+miniaturowy+wikipedia&client=firefox-b-ab&tbm=isch&tbs=rimg

Komentarze
Wczytywanie...