Pudel duży

0 719

Historia:

Pudel duży pochodzi z Francji. Jest to stara rasa, pierwsze wzmianki pochodzą z XVI wieku. Słowo pudel w języku starogernańskim oznaczało kałużę. We Francji pudle, ze względu na ich brody nazywano barbetami. Najczęściej używano jednak nazwy caniche od nazwy małych kaczek canichon. Psy tej rasy wykorzystywane były bowiem do polowania na kaczki i inne ptaki w środowisku wodnym i na lądzie. Najprawdopodobniej przodkami pudli były islandzkie psy zaganiające i psy myśliwskie. Bardzo szybko pudel stał się psem arystokratycznych salonów. Dziś pudel duży jest psem towarzyskim i psem rodzinnym. Niektóre z nich pracują z ludźmi chorymi i niepełnosprawnymi. Pracują także w laboratorium do wykrywania nowotworów we wczesnym stadium. W Polsce jest to mało popularna rasa. Pierwsze wzmianki o pudlu w Polsce pochodzą od psa Bielika, ulubieńca królewicza Zygmunta, późniejszego króla Zygmunta Augusta.

Charakterystyka:

Pudel duży to inteligencki, dostojny i towarzyski pies. Uwielbia zabawy, chętnie się uczy, potrafi słuchać i współpracować z człowiekiem. Bardzo często psy te wykorzystywane są w cyrku ze względu na szybkość przyswajania wiedzy i umiejętności. Pudle to psy niezwykle towarzyskie, ale przy tym także trochę uparte. Są lojalne i pełne wigoru. Kochają swoją rodzinę, są delikatne w stosunku do dzieci. Muszą jednak być socjalizowane już w szczenięcym okresie, inaczej będą chciały wejść opiekunowi na głowę. Pudle mają bardzo silnie rozwinięty instynkt łowiecki. Są także znakomitymi stróżami swoich domów. Z wyglądu to także dostojne i pełne gracji psy. Posiadają jednolicie czarną, brązową, srebrną, białą, morelową, czerwoną szatę. Uwielbiają prezentować swoją urodę.

Warto wiedzieć:

Pudel duży to znakomity wybór na psa rodzinnego. Bardzo dobrze czuje się w mieszkaniu w mieście. Jest idealny dla alergików. Potrzebuje profesjonalnego strzyżenia i pielęgnacji. Jest ulubieńcem salonów fryzjerskich i stylistów fryzur. Występują 3 fryzury wystawowe: na lwa, nowoczesna i angielska. Jest to rasa zdrowa, jednak czasami występują u niej problemy ze stawami biodrowymi, skręt żołądka.

Komentarze
Wczytywanie...