Posokowiec hanowerski

0 636

Historia:

Posokowiec hanowerski pochodzi z XVII wieku. Jego przodkami są dawne psy gończe celtyckie i różne rasy ówczesnych Niemiec. Początkowo wykorzystywany był do poszukiwania postrzelonych przez myśliwych zwierząt i ptaków. Nazwa tej rasy pochodzi od hanowerskiego dworu książęcego, gdzie te psy były hodowane. Podczas II wojny światowej znacznie zmniejszyła się liczebność rasy. Obecnie trwają prace chroniące rasę przed wymarciem.

Charakterystyka:

Posokowiec hanowerski to pies oddany i lojalny. Bardzo przywiązuje się do swego opiekuna. Odwzajemnia mu swoją miłość i zaufanie. Jest mądry, spokojny, pewny siebie i inteligentny. W stosunku do obcych nieco nieufny. Zawsze podczas pracy jest skoncentrowany, skupiony i uważny. Potrafi pracować w grupie. Dobrze dogaduje się z innymi psami. Jest bardzo towarzyski, oddany, wierny. Uwielbia zabawy, pieszczoty, ciągle chce być w centrum zainteresowania. Dobrze wychowany jest wspaniałym towarzyszem zabaw dla dzieci. Pozostawiony sam, bardzo tęskni za rodziną. Posokowiec hanowerski to duży pies. Ma dobrze umięśnione nogi i szeroką klatkę piersiową. Jest nieco dłuższy niż wyższy. Jego szata jest krótka, szorstka i gęsta. Posiada umaszczenie od jasnej do ciemnej czerwieni, pręgowane. Może mieć białe znaczenia na klatce piersiowej.

Warto wiedzieć:

Psy tej rasy wymagają konsekwentnego szkolenia, dużo ruchu i aktywnych ćwiczeń. Pielęgnacja nie jest trudna, ani kłopotliwa. Nie przepadają za życiem w mieście.

źródło zdjęcia:
By Pleple2000 – Praca własna, CC BY-SA 4.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=6423896

Komentarze
Wczytywanie...