Posokowiec bawarski

0 793

Historia:

Posokowiec bawarski pochodzi z XIX wieku z Niemiec. Jego przodkami są psy gończe tyrolskie, gończe alpejskie i jamnikogończe. Wykorzystywany jest do tropienia dzika, sarny, jelenia, kozicy. Przystosowany jest do pracy w górach. Psy te cieszą się największą popularnością w Austrii i na Węgrzech. Początki tej rasy w Polsce datuje się na lata 70-te XX wieku.

Charakterystyka:

Posokowiec bawarski to pewny siebie, inteligentny i aktywny pies. W sytuacji zagrożenia może być agresywny. Jest bardzo przywiązany do swojego opiekuna. Uwielbia spędzać z nim czas. Kocha ruch i konstruktywne zabawy, ściganie, aportowanie, tropienie. Wymaga szkolenia. Łatwo się uczy. Jest nieco nieufny wobec obcych. W domu jest spokojny i zrównoważony. Posokowiec bawarski posiada umaszczenie w różnych odcieniach czerwieni, czerwono-żółte, bladożółte i pszeniczne, czarno-szare, ciemno-pręgowane. Ma gęstą, szorstką sierść. Jego sylwetka jest dobrze umięśniona..

Warto wiedzieć:

Psy tej rasy potrzebują dużo ruchu, spacerów. Nie są dobrymi mieszkańcami miasta. Proste w pielęgnacji, wymagają tylko regularnego szczotkowania.

źródło zdjęcia:
By Ralf Lotys (Sicherlich) – Praca własna, CC BY 2.5, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=400822

Komentarze
Wczytywanie...