Porcelaine

0 965

Historia:

Porcelaine jest to najprawdopodobniej najstarsza rasa gończych francuskich. Jego przodkami były montaimboeufy. Nazwa Porcelaine pochodzi od białej, błyszczącej sierści. W okresie rewolucji francuskiej został psem unikatowym. Dziś rasa została odtworzona przez miłośników psów. Wykorzystywany był jako pies myśliwski do polowania na jelenie, sarny, dziki i zające.

Charakterystyka:

Porcelaine to pies stworzony do pracy myśliwskiej. Jest aktywny, szybki, zwinny, odważny. Posiada znakomity węch, donośny, melodyjny głos. Potrafi pracować w sforze. Umie dogadywać się z innymi psami. Ma niesamowitą energię i zapał do pracy. Jest psem opanowanym, tolerancyjnym i przyjaznym. Wymaga stanowczego wychowania. W domu jest kochającym i serdecznym towarzyszem. Kocha swoją rodzinę, jest do niej serdecznie przywiązany. Uwielbia swojego opiekuna. Jest mu wierny i oddany. Porcelaine ma umaszczenie białe. Mogą występować pomarańczowe plamy, szczególnie na uszach. Jego sylwetka sprawia wrażenie dystyngowanej, eleganckiej i dumnej. Zaliczany jest to najwyższej klasy psów francuskich. Ma pięknie zbudowaną głowę, czarny nos, ciemne oczy, długie, falowane uszy, długą szyję.

Warto wiedzieć:

Porcelaine lubi ruch i spacery. Potrzebuje dużej przestrzeni. Nie jest zalecany do trzymania  w bloku. Jest łatwy w pielęgnacji, wymaga systematycznego szczotkowania i pielęgnacji uszu.

źródło zdjęcia:
By Pleple2000 – Praca własna, CC BY-SA 4.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=6407545

Komentarze
Wczytywanie...