Poitevin

0 679

Historia:

Poitevin pochodzi z XVII wieku z Haut Poitou z południowo-zachodniej Francji. Opracował go markiz Francois de Larrye. Jego przodkami są Foxhoundy angielskie i miejscowe psy myśliwskie. Wykorzystywano go do polowań na wilki. W 1842 roku epidemia wścieklizny znacznie zmniejszyła populację tej rasy.

Charakterystyka:

Poitevin to szybki, odważny, wytrwały pies. Jest obdarzony niesamowitym talentem tropiciela. Potrafi bardzo szybko wytropić zwierzynę. Przez lata pracował w sforze, nie ma więc problemu z dogadaniem się z innymi psami. Uwielbi wędrówki po lesie, nie boi się gęstych zarośli i jeżyn. Jego charakterystyczną cechą jest melodyjny i silny głos. Wymaga intensywnego szkolenia. Dobrze dogaduje się ze swoim opiekunem. Nie jest psem rodzinnym. Protevin ma umaszczenie trójkolorowe, pomarańczowo-białe z czarnymi łatami. Ma krótką sierść, długą głowę, duże oczy, średniej wielkości uszy. Jest dobrze umięśniony.

Warto wiedzieć:

Psy tej rasy nie nadają się do życia w rodzinie, w mieście. Lubią wolne przestrzenie, las. Wymagają dobrego przeszkolenia. Zdrowe żyją 12 lat.

Komentarze
Wczytywanie...