Pointer

0 693

Historia:

Dokładne pochodzenie rasy Pointer nie jest znane. Hodowla najprawdopodobniej rozwinęła się w połowie XVII wieku w Wielkiej Brytanii. Jest to krzyżówka różnych Foxhoundów, psów wyścigowych, ustawiających i Tropowców. Pierwotnie Pointer używany był jako pies myśliwski do wystawiania zajęcy i ptactwa. Pointer to wyżeł o dużej pasji myśliwskiej, szybki i wytrzymały. Dziś Pointer używany jest do polowań jako wyżeł wielostronny. W Anglii wystawia ptactwo. W Europie środkowej jest bardziej wszechstronny – wystawia i aportuje także z wody.

Charakterystyka:

Pointery mają reputację prawdziwych myśliwych, ale w domu są łagodne i dobrze ułożone. Są obronne, czujne i bardzo wierne. Dobrze wychowane łączą w sobie najlepsze cechy zarówno jako psy sportowe i towarzysze rodzin. Wyszkolone, mogą być w zabawach z dziećmi delikatne i czułe. Chętnie trenują i uczą się. Są inteligentne i mądre. Pointery mają dobrze umięśnione, sportowe ramki i eleganckie, błyszczące płaszcze. Mają długie mordy i szczęki, okrągłe, czujne oczy. Posiadają sportowy, elegancki wygląd. Włos jego jest gładki i krótki, w kolorze cytrynowym, czarnym, pomarańczowym, wątrobianym zwykle połączone z białym.

Warto wiedzieć:

Pointer jako klasyczny pies sportowy ma mnóstwo energii. Potrzebuje codziennych spacerów i konstruktywnych zadań. Pointery mogą żyć 14 lat. Najczęstsze problemy zdrowotne obejmują dysplazję stawu biodrowego, alergie skórne i padaczką. Psy są łatwe do pielęgnacji.

żródło zdjęcia:
https://www.google.com/search?q=pointer+foto&client=firefox-b-ab&tbm=isch&tbs=rimg:CdKCROHKUl2YIjgti8nREVO-eCWgPCts57MSHbZ1eqIgn7PdLNgg4FFtNO-NIDwmFt-j_1PYU8fY0XvR4CICYII6dqCoSCS2LydERU754ESAS_1YBZ6Im-KhIJJaA8K2znsxIRmkwZgwti4rUqEgkdtnV6oiCfsxHkJUWjuo61EyoSC

Komentarze
Wczytywanie...