Płochacz niemiecki

0 1 544

Historia:

Płochacz niemiecki pochodzi z końca XIX wieku z Niemiec. Jego przodkami były psy gończe i nierasowe psy na ptaki. Stanowią grupę najstarszych psów niemieckich. Opracowane zostały przez Friedricha Robertha. Wykorzystywane były jako psy myśliwskie do tropienia zwierzyny, głoszenia i aportowania. Pracowały w wodzie i w leśnych terenach łowieckich. Nazwa Wachtelhund oznacza w języku niemieckim pies na przepiórki.

Charakterystyka:

Płochacz niemiecki to wytrwały, zacięty, energiczny pies. Uwielbia ruch i konstruktywne zabawy na powietrzu. Uwielbia aportować, bawić się piłeczką. Kocha otwarte przestrzenie na których może biegać. Po aktywnym spacerze lubi spokojny odpoczynek w domu. Jest bardzo przywiązany do rodziny i swojego opiekuna. Dobrze wychowany i wyszkolony potrafi być kochany, przyjacielski i czuły. Jest bardzo inteligentny, czasami niepokorny, szybko się uczy, ale potrzebuje pozytywnego wzmocnienia. Kocha czas spędzony z rodziną, lubi dzieci i dobrze się z nimi dogaduje. Bez wczesnej socjalizacji i szkolenia może być destrukcyjny. Jest wówczas nadpobudliwy, niespokojny, chętny do psot i niszczenia rzeczy, nieposłuszny. Płochacz niemiecki to pies średniej wielkości, dobrze umięśniony. Posiada umaszczenie w kolorze brązowym, brązowo-białym i brązowo–dereszowatym. Ma gładki, lekko falisty włos.

Warto wiedzieć:

Płochacz niemiecki nie jest dobrym mieszkańcem miasta i małych powierzchni. Jest psem bardzo żywiołowym, potrzebuje dużego ogrodu, długich codziennych ćwiczeń. Wymaga szkolenia. Może chorować na dysplazję stawu biodrowego. Jest prosty w pielęgnacji.

Komentarze
Wczytywanie...