Pirenejski pies górski

0 598

Historia:

Pirenejski pies górski został wyhodowany do pilnowania owiec w Pirenejach na pograniczu Francji i Hiszpanii. Jest to bardzo stara rasa, używana już przez Basków w 1800r. p.n.e. Niektórzy historycy uważają, że pochodzi z Azji. Ich doskonały węch i inteligencja były bezcenne dla pasterzy pilnujących owce na stromych zboczach górskich. Są spokrewnione z innymi, dużymi psami stróżującymi, takimi jak Kuvasz, Owczarek anatolijski i Owczarek podhalański. Od początku XVIII wieku, Pirenejski pies górski stał się popularnym psem wystawowym, psem hodowlanych i towarzyskim.

Charakterystyka:

Pirenejski pies górski to pracowity i trudny pies. Niektórzy eksperci psów twierdzą, że to genetyczne cechy uzyskane w wyniku izolacji od społeczeństwa, na zboczu góry. Jest to jednak pies łagodny, cierpliwy i posłuszny, szybko się uczy. Pirenejski pies górski jest duży i mocno zbudowany. Porusza się bardzo lekko i płynnie. Ma dużą, solidna ramę pokrytą grubym, białym płaszczem, który jest prosty lub falowany. Jego śnieżne futro może mieć także plamy szare, podpalane. Pirenejski pies górski posiada szerokie piersi i szerokie plecy, które dają im mocny wygląd. Ma ciemne brązowe oczy, a nos i usta czarne. Posiada podwójny wilczy pazur na tylnych łapach.

Warto wiedzieć:

Pirenejski pies górski podczas szkolenia potrzebuje wiele pozytywnego wzmocnienia i nagród. W obliczu ostrej krytyki i niecierpliwości, potrafi zignorować resztę treningu. Te psy zostały wyhodowane do życia w zimnym klimacie, dlatego w dni upalne należy zapewnić im dużo cienia i wody. Mają tendencję do ślinienia. Zdrowy Pirenejski pies górski może żyć 10 lat. Najczęstsze problemy zdrowotne obejmują choroby skórne, dysplazję stawu biodrowego i szkieletowego. Ich gruby płaszcz potrzebuje regularnego szczotkowania.

źródło zdjęcia:
https://www.google.com/search?q=Pyrenean+mountain+dog+foto&client=firefox-b-ab&tbm=isch&tbo=u&source=univ&sa=X&ved=0ahUK

Komentarze
Wczytywanie...