Pinczer średni, niemiecki

0 980

Historia:

Pinczer niemiecki został wyhodowany kilkaset lat temu do pilnowania bydła, mienia  i tępienia gryzoni. Pochodzi z Niemiec. Do jego opracowania wykorzystano kilka innych ras, w tym Pinczera miniaturowego, Sznaucera średniego, Pinczera dobermana.

Charakterystyka:

Pinczer niemiecki to śmiały, nowoczesny i niezależny pies. Wymaga odpowiedniego szkolenia i socjalizacji od wczesnego wieku. Jest bardzo inteligentny, chętny do nauki i posłuszny. Jest znakomitym kolegą w pracy. Aktywny i chętny do spacerów i przygód. Jest czujny i obronny dla domu i rodziny. W domu jest spokojny, ciepłolubny, wierny. Na spacerach jest za to energiczny, lubi biegi i zabawy. Pinczery miewają skłonności do włóczęgostwa i potyczek z innymi psami, szczególnie samce. Są jednak łagodne, wesołe, lubią dzieci. Są dziarskie, lojalne, czujne i nieustraszone. Niemiecki Pinczer ma średniej wielkości tułów porośnięty krótkim, płaszczem gładkich włosów, które zazwyczaj są płowe, brązowe, żółte i czarne podpalane. Ma długą, płaską głowę, ciemne owalne oczy i stojące uszy. Ma grubą ale elegancką szyję, płaski grzbiet.

Warto wiedzieć

Niemiecki Pinczer może żyć 14 lat. Ma niewiele genetycznych problemów zdrowotnych. Jest bardzo łatwy do pielęgnacji, wymaga tylko sporadycznego szczotkowania. Niemiecki Pinczer ma dużo energii, należy go wyprowadzać na długie, codzienne spacery. Lubi biegać, także równolegle przy rowerze.

Źródło zdjęcia:

German Pinscher

Komentarze
Wczytywanie...