Pinczer Miniaturowy

0 880

Historia:

Pinczer miniaturowy to zminiaturyzowana odmiana pinczera średniego bez oznak karłowatości. Miniaturowy Pinczer powstał setki lat temu, aby pomóc rolnikom w tępieniu szczurów. Rasa ta pochodzi z Niemiec. Dziś pinczery te pełnią rolę psów do towarzystwa.

Charakterystyka:

Pinczer miniaturowy to żywy i energiczny pies, który potrzebuje dużo ruchu i aktywności. Nieskończenie ciekawy, lubi się uczyć i szybko odbiera polecenia. W celu uzupełnienia swojej wielkości, często staje na tylnych nogach, próbując spojrzeć przez ogrodzenie. Jego intensywna ciekawość może także zachęcić do kradzieży drobnych przedmiotów i do ich przeżuwania. Uwielbia zabawki, które spełniają jego dociekliwość . Pinczery są to psy niezwykle lojalne i obronne w stosunku do swoich gospodarstw domowych. To wielcy strażnicy, pomimo swojej niewielkiej wielkości, szczekają głośno, jeśli wyczuwają niebezpieczeństwo. Mogą być nieco terytorialne, dlatego niezbędna jest socjalizacja i trening. Pinczery miniaturowe zazwyczaj dogadują się z całą rodziną, w tym także z dziećmi, ale lubią mieć jednego opiekuna. Mogą być nieco defensywne i dumne, co nie jest dobrym połączeniem w kontaktach z bardzo małymi dziećmi. Miniaturowe pinczery mają eleganckie, solidne i zwarte ramki. Ich wąska głowa ma płaską czaszkę, silny kaganiec, owalne oczy i stojące uszy. Ich krótkie, łatwe w utrzymaniu płaszcze zazwyczaj są w kolorach: brązowy, czerwony i czarny podpalany.

Warto wiedzieć:

Miniaturowy Pinczer nie potrzebuje zbyt dużo treningu. Potrzebuje stanowczej, ale kochającej ręki opiekuna, która jest niezbędna do utrzymania jego ego w ryzach. Odpowiada mu życie w mieszkaniu, ale potrzebuje codziennych spacerów. Jest dosyć łatwy w pielęgnacji, należy go chronić od zimna i zawsze prowadzać na smyczy. Zdrowy Pinczer miniaturowy może żyć ponad 15 lat. Zagrożeniem mogą być problemy z oczami.

źródło zdjęcia:
https://www.google.com/search?q=Miniature+pinscher+wikipedia+foto&client=firefox-b-ab&tbm

Komentarze
Wczytywanie...