Pinczer austriacki

0 1 104

Historia:

Pinczer austriacki pochodzi z Austrii. Najprawdopodobniej występował już 4000 lat temu. Pochodzenie tych psów nie jest znane. Wykorzystywane były w gospodarstwach rolnych, jako psy stróżujące i pilnujące stada i domu oraz do tępienia gryzoni znajdujących się w gospodarstwie. Dziś pełnią rolę psa stróżującego i towarzyszącego. Rasa ta nie jest zbyt popularna.

Charakterystyka:

Pinczer austriacki to pracowity, odpowiedzialny i czujny pies. Wymaga jednak wczesnej socjalizacji i odpowiedniego szkolenia w późniejszym okresie. Jest znakomitym psem stróżującym. Ma bardzo dobry słuch i reaguje na wszystkie niedopuszczalne, nawet te ciche dźwięki. Potrzebuje mocnego i konsekwentnego opiekuna, który będzie jego przywódcą. Potrzebuje wielu zadań, ćwiczeń i ruchu. Bez aktywności i z łagodnym właścicielem może być destrukcyjny i przejawiać symptomy agresji. Psy tej rasy nie potrafią dobrze dogadywać się z innymi psami. Lubią kontakt z ludźmi. Uwielbiają czas aktywnie spędzany razem z rodziną. Kochają sport. Pinczer austriacki ma umaszczenie w kolorze czerwonym, czarnym, brązowym, płowym, pręgowanym. Posiada krótki, twardy podszerstek. Jego głowa jest w kształcie gruszki, ma krótki pysk i szeroką klatkę piersiową.

Warto wiedzieć:

Pinczer austriacki to typowy pies gospodarski. Nie jest odpowiednim psem do życia w mieście. Potrzebuje dużo ruchu i wiele zajęć. Najlepiej czuje się na wsi, w gospodarstwie rolnym. Zdrowy żyje 14 lat. Może chorować na serce, jest to bowiem problem genetyczny tej rasy psów. Jego pielęgnacja nie jest trudna, wystarczy sporadyczne szczotkowanie.

Komentarze
Wczytywanie...