Pies z Castro Laboreiro

0 653

Historia:

Pies z Castro Laboreiro pochodzi z Portugalii, z wioski Castro Laboreiro, stad też pochodzi nazwa rasy. Jego przodkami są mastify i psy lokalne. Najprawdopodobniej jest najstarszym psem na Półwyspie Iberyjskim. Wykorzystywany był do zwalczania wilków i dużych drapieżników. Pracował również jako pies pasterski, stróżujący i obronny. Dziś jest rasą rzadko spotykaną.

Charakterystyka:

Pies z Castro Laboreiro to silny, potężny i odważny pies. Jest przy tym żwawy, energiczny i szybki. Jest znakomitym psem stróżującym i obronnym. Niebezpieczeństwo wyczuwa z dużej odległości. Jest ostry i zacięty w obronie. Powinien być szkolony od wczesnego okresu szczenięcego. Potrzebuje konsekwentnego i doświadczonego opiekuna. Potrafi bowiem być dominujący i uparty. W domu przy rodzinie jest kochający, czuły i serdeczny. Pies z Castro Laboreiro z wyglądu przypomina wilka. Jego umaszczenie może być mieszane w kolorach jasnym i ciemnym szarym, brązowym, mahoniowym, pręgowanym. Posiada potężną i silną sylwetkę ciała, dużą głowę, szeroką klatkę piersiową i długie, proste nogi.

Warto wiedzieć:

Cao de Castro Laboreiro musi być odpowiednio szkolony. Potrzebuje dużej przestrzeni i dużo ruchu. Jego pielęgnacja jest prosta. Ogólnie jest to zdrowa rasa bez problemów genetycznych.

źrodło zdjęcia
By Autor nie został podany w rozpoznawalny automatycznie sposób. Założono, że to Deke~commonswiki (w oparciu o szablon praw autorskich)., Domena publiczna, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=2587395

Komentarze
Wczytywanie...