Pies faraona

0 702

Historia:

Pies faraona to jedna z najstarszych ras udomowionych, którego historia sięga 3000r p.n.e. Pochodzi ze starożytnego Egiptu. Psy faraona zostały sprowadzone na Maltę, najprawdopodobniej przez Fenicjan lub Kreteńczyków. Początkowo wszystkie psy z obszaru wybrzeży i wysp Morza Śródziemnego posiadały taką nazwę. Później nazwę Pies faraona otrzymały te, które przypominały staroegipskie charty, a których wizerunki widniały na ścianach grobowców faraonów. Psy tej rasy hodowane były do polowań na króliki i inne małe zwierzęta.

Charakterystyka:

Pies faraona to kulturalny domownik, nawet podczas zabawy nie jest hałaśliwy. To serdeczny i dobrze dogadujący się z dziećmi pies. Jest nieco nieufny wobec obcych. Choć wierny i stały, nie jest uważany za dobrego strażnika. Pies faraona ma smukłą, średnią ramkę pokrytą błyszczącym płaszczem, który jest w kolorach od czerwonego do jasnobrązowego. Ma ciemne owalne oczy, długie stojące uszy i cielisty nos. Kiedy, Psy faraona są szczęśliwe, mają tendencję do rumieńców, jest to efekt poczyniony przez nos i uszy, które przyjmują kolor czerwony. Mają zwinny, atletyczny i szlachetny wygląd.

Warto wiedzieć:

Pies faraona jest bardzo wysportowany i towarzyski. Jest szczęśliwy w mieszkaniu, ale potrzebuje energicznych codziennych spacerów. Nie należy zostawiać go samego przez cały dzień. Pies faraona docenia życie w rodzinie. Może żyć 15 lat ze stosunkowo niewielką ilością genetycznych problemów zdrowotnych. Jego pielęgnacja jest bardzo prosta.

żródło zdjęcia:
By user:Pleple 2000, corrected by user:Lilly M – Praca własna, CC BY-SA 2.5, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=1651507

Komentarze
Wczytywanie...