Petit Basset Griffon Vendéen

0 615

Historia:

Pochodzący z Francji XVI wieku, Petit Basset Griffon Vendéen został wyhodowany do polowania na zające i króliki w nierównym i skalistym terenie zachodniej Francji. Wiele szczegółów tej rasy  objętych jest w nazwie: Petit oznacza mały, Basset – niski, płowy, grubo powlekany i Vendéen to francuski region, z którego pochodzi. Petit Basset Griffon Vendéen to miniaturowy basset o proporcjonalnie zmniejszonych wymiarach. Psy tej rasy są bardzo popularne we Francji i Anglii.

Charakterystyka:

Petit Basset Griffon Vendéen to szczęśliwy i zabawny pies. Ciągle bada teren i szuka ludzi do zabawy, jest niemożliwy do zignorowania. Nigdy nie pozwoli się nudzić swojemu opiekunowi. Pieski te kochają i pragną uwagi,  uczuć ze strony człowieka. Doceniają posiadanie własnej przestrzeni w domu. Kochają zabawki. Są inteligentne i łatwe w szkoleniu. Petit Basset Griffon Vendéeny mają krótkie, długie i mocne ramy pokryte  szorstkim, średnio-długim płaszczem, który zwykle ma kolor biały z żółtym, pomarańczowym, szarym lub  czarnym. Ich wąskie, zaokrąglone głowy mają ciemne, owalne oczy, długie pierzaste uszy i czarny nos. Średniej długości ogon zawsze noszony jest wysoko.

Warto wiedzieć:

Petit Basset Griffon Vendéens może żyć 15 lat ze stosunkowo niewielką ilością genetycznych problemów zdrowotnych. Powinien  być szczotkowany raz w tygodniu. Wymaga się sporadycznego czyszczenia długich uszu, aby zapobiegać infekcji. Petit Basset Griffon Vendéen będzie szczęśliwy w mieszkaniu, wystarczy zapewnić mu mnóstwo ćwiczeń każdego dnia.

źródło zdjęcia:
By Pleple2000 – Praca własna, CC BY-SA 3.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=1253072

Komentarze
Wczytywanie...