Parson Russell Terrier

0 638

Historia:

Parson Russell Terriery powstały kilkaset lat temu w południowej Anglii. Najprawdopodobniej ze skrzyżowania Old White Terriera angielskiego i czarnego teriera. Pies tej rasy został wyhodowany do polowania na lisy w angielskiej wsi. Podobnie jak psy Jack Russell, tak i Parson Russell Terrier zostały nazwane na cześć hodowcy tych ras, pastora Johna Russella.

Charakterystyka:

Parson Russell Terrier to pełen radości i życia sportowiec, przyjazny i tryskający energią pies. Jest dziarski i przyjazny, niezwykle zaciekły w obronie swojego środowiska. Zbliżających się do domu obcych ludzi wita głośnym szczekaniem. Ostre szkolenie Parson Russell Terriera, może zrobić z niego doskonałego członka rodziny, lojalnego, kochającego i zabawnego. Parson Russell Terriery mają małe, kompaktowe i wysportowane ramki objęte gładkim płaszczem, zazwyczaj w kolorze białym, białym podpalanym, białym i czarnym lub tri-kolorze. Mają szeroką, płaską głowę z prostokątną kufą. Ich małe, w kształcie litery V uszy zwykle pochylają się ku przodowi, a ich ciemne oczy mają inteligentny wyraz. Mają solidny i zrównoważony wygląd.

Warto wiedzieć:

Parson Russell Terrier może żyć 15 lat lub dłużej. Najczęstsze problemy zdrowotne obejmują choroby oczu i przemieszczanie kolan. Łatwy w pielęgnacji, wymaga regularnego szczotkowania i kąpania w razie potrzeby.

źródło zdjęcia:
https://www.google.com/search?q=Parson+Russell+Terrier+foto+wikipedia&client=firefox-b-ab&tbm=isch&tbo=u&source=univ&sa=X&ved=0ahUKEwiK0rL00orcAhWTiqYK

Komentarze
Wczytywanie...