Papillon

0 974

Historia:

Papillon pierwotnie występował jako karzeł spaniel. Rasa ta posiada cechy spaniela i szpica. Jest jedną z najstarszych europejskich ras. Podobno znana była już w XVI wieku. Kształt uszu psów tej rasy przypomina skrzydła motyla. Z francuskiego, słowo motyl oznacza papillon, stąd też jego nazwa. Te urocze, małe psy były wiernymi towarzyszami europejskich dostojników, szczególnie na dworach hiszpańskich. Od 1935 roku, Papillony to psy wystawowe.

Charakterystyka:

Papillon to szczęśliwy, żywy i żwawy pies. Niezwykle lojalny wobec swojego pana, jest idealnym towarzyszem, potrzebującym uczucia i odwzajemniając go również. Ma stały temperament, czyste nawyki. Nie potrzebuje dużo pokarmu i aktywności fizycznej, tworzy więc idealnego towarzysza do życia w mieszkaniu. Nie jest to jednak pies leniwy. Papillon uwielbia broić, grać i bawić się. Jest to energiczny i wysportowany pies, inteligentny, łatwy do szkolenia i do posłuszeństwa. Niektóre Papillony są silnie przywiązane do swoich panów, nie są szczególnie podejrzliwe wobec obcych, potrafią nawet odgrywać rolę wytrawnego gospodarza. Jeżeli mają zapewnioną rozrywką, posiadają świetne poczucie humoru. Przyjazny i otwarty Papillon zawsze podniesie alarm, jeśli ktoś podejrzliwie zbliża się do domu. Papillony to małe psy z szerokimi, spiczastymi uszami i jedwabistym, pierzastym płaszczem. Ich mała głowa jest lekko zaokrąglona, mają spiczasty kaganiec, czarny nos i ciemne, czujne oczy. Ich długie, pierzaste płaszcze są zwykle białe z plamami. Mają elegancki wygląd.

Warto wiedzieć:

Papillony nie potrzebują dużo miejsca, ale powinny regularnie ćwiczyć, codzienny spacer jest niezbędny, chociażby tylko nawet wokół bloku. Papillony łakną ludzkiego towarzystwa. Zdrowy Papillon może żyć 16 lat. Najczęstsze problemy zdrowotne obejmują chorobę rzepki. Dość łatwy w pielęgnacji, wystarczy regularne szczotkowanie

źródło zdjęcia:
https://www.google.com/search?q=Papillon+wikipedia+foto&client=firefox-b-ab&tbm=isch&tbo=u&s

Komentarze
Wczytywanie...