Owczarek z Majorki

0 760

Historia:

Owczarek z Majorki pochodzi z XVII wieku z Hiszpanii, najprawdopodobniej z archipelagu Balearów. Wykorzystywany był do pilnowania i zaganiania stad owiec i kóz. Pełnił rolę psa pasterskiego, stróżującego i obronnego. Obecnie jest także psem do towarzystwa. Dziś istnieją dwie odmiany tej rasy, krótkowłosa i długowłosa. W Polsce  mało znany.

Charakterystyka:

Owczarek z Majorki to inteligentny, pojętny i wierny pies. Uwielbia swego właściciela. Jest mu niezmiernie oddany. Mówi się, że jest to pies tylko jednego pana. Trudno mu zaakceptować innych domowników, jest zazdrosny o swojego opiekuna. Do obcych podchodzi z dystansem, jest nieco nieufny. To pies energiczny, odporny na trudne warunki klimatyczne. Znakomicie znosi wysokie temperatury. Jego sylwetka jest mocna, muskularna i silna. Posiada czarne umaszczenie. Czasami mogą występować białe znaczenia na klatce piersiowej, szyi, łapach.

Warto wiedzieć:

Owczarek z Majorki potrzebuje dużej powierzchni i codziennej dawki wzmożonego ruchu. Nie jest dobrym psem do mieszkania w bloku. Bardzo źle znosi rozłąkę z opiekunem. Prosty w pielęgnacji, wymaga regularnego szczotkowania raz w tygodniu.

źródło zdjęcia:
https://www.google.com/search?q=Sheepdog+from+Majorca+wikipedia+foto&

Komentarze
Wczytywanie...