Owczarek pikardyjski

0 649

Historia:

Owczarek pikardyjski pochodzi najprawdopodobniej od starych ras psów. Możliwe, że psy pikardyjskie zostały przywiezione do Francji w IX wieku przez Celtów. Po raz pierwszy pojawiły się na wystawie w 1863 roku. W pierwszej połowie XX wieku psy tej rasy były zupełnie zapomniane. Dopiero Robert Montenotow zainteresował się ta rasą w 1955 roku. Wykorzystywane były do pilnowania i zaganiania stad zwierząt domowych.

Charakterystyka:

Owczarek pikardyjski to aktywny, energiczny, samodzielny i zrównoważony pies. Jest odważny i stanowczy. Psy tej rasy są wspaniałymi przyjaciółmi rodziny. Uwielbiają wspólne spacery, pracę w gospodarstwie. Bardzo chcą się czuć potrzebne. Są niezmiernie pracowite. Potrafią bronić swojej rodziny. Opiekują się nią i ostrzegają przed zagrożeniami. Mają dobry kontakt z dziećmi. Wymagają jednak profesjonalnego szkolenia i stanowczego opiekuna. Są niezwykle do niego przywiązane. Dobrze wychowany owczarek pikardyjski jest posłuszny, nie przejawia agresji. Jest to pies średniej wielkości. Posiada elegancką sylwetkę. Jego szata składa się z dwóch warstw, miękkiego i gęstego podszerstka i twardego, średniej długości włosa. Umaszczenie występuje w kolorze szarym, szaroczarnym, szaroczerwonym, szaroniebieskim.

Warto wiedzieć:

Owczarek pikardyjski potrzebuje dużo ruchu, dużych przestrzeni i życia w środowisku naturalnym. Nie jest dobrym psem do życia w mieście. Jest to typowy pies gospodarski, który woli spać na zewnątrz i musi stale mieć zajęcie. Pielęgnacja tej rasy nie jest kłopotliwa, wystarczy wyczesywanie sierści.

źródło zdjecia:
By Autor nie został podany w rozpoznawalny automatycznie sposób. Założono, że to Pleple2000 (w oparciu o szablon praw autorskich). – Źródło nie zostało podane w rozpoznawalny automatycznie sposób. Założono, że to praca własna (w oparciu o szablon praw autorskich)., CC BY-SA 3.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=683935

Komentarze
Wczytywanie...