Owczarek niemiecki

0 142

Historia:

Owczarek niemiecki jest stosunkowo nową rasą, prawie całkowicie rozwiniętą w XX wieku. Próbę utworzenia standardowego pasterskiego psa do swojego kraju, podjął niemiecki hodowca kapitan Max von Stephanitz. Wynalazł Deutsche Schäferhunde w 1899 roku z mieszanki wczesnych owczarków o różnych długościach płaszcza, tekstur, typów nadwozia i kolorów. Celem Stephanitz było opracowanie standardowego pasterskiego psa ze stałą inteligencją i etyką pracy, aby pomóc robotnikom rolnym i robotnikom, a także policjantom i żołnierzom.

Charakterystyka:

Owczarek niemiecki jest zacięty, ale przyjazny. Gdy jego rodzina jest w potrzebie, natychmiast jest gotowy do obrony lub do wykonywania zadań. W niektórych przypadkach pracuje jako pies stróżujący, pies policji, pasterz. Z silną etyką pracy i inteligencji, pragnie ciągłych wyzwań. Nie można zostawiać go samego w domu zbyt długo, ponieważ pragnie interakcji i zaangażowania. Zaciekle chroni swój dom i rodzinę. Ma wielki instynkt i płodny umysł. Potrzebuje dużo aktywności i ćwiczeń, wówczas jest zadowolony. Śledzenie, posłuszeństwo, gry lub wykonanie zadania wywołuje w nim jeszcze większą radość. Znudzony lub zaniedbany może uciekać się do niszczenia mebli, kopania i wyrządzania innych szkód. Owczarek niemiecki ma szlachetny, harmonijny i władczy wygląd. Ciało lekkie, dłuższe niż wyższe, chude. Ma lekko wypukłe czoło, długi pysk, spiczaste uszy i migdałowe oczy, o miłym usposobieniu. Tylne nogi są solidne, a ogon puszysty. Owczarki występują w trzech wersjach: krótkowłosych (czasami nazywany grubo powlekany), średnich i długowłosych.

Warto wiedzieć:

Korzyści z owczarka niemieckiego to przede wszystkim ich niezwykła lojalność i opiekuńczość. Do szkolenia, posłuszeństwa i autorytetu podchodzą profesjonalnie. Wszyscy w domu muszą być przygotowani do okazywania owczarkowi szacunku i miłości. Psy nie reagują negatywnie i nie są złośliwe. Nie należy kąpać ich zbyt często, natomiast należy szczotkować je codziennie. Jak każdy duży pies może poradzić sobie z zakwaterowaniem w mieszkaniu całkiem dobrze, ale trzeba codzienne wychodzić z nim na długie spacery, a jeśli to możliwe, wykonywać z nim intensywne ćwiczenia. Problemy zdrowotne obejmują dysplazję stawu biodrowego i łokcia, alergie skórne i choroby trzustki. Żyją 12 lat.

Komentarze
Wczytywanie...