Owczarek niemiecki

0 952

Historia:

Owczarek niemiecki jest stosunkowo nową rasą, prawie całkowicie rozwiniętą w XX wieku. Próbę utworzenia standardowego pasterskiego psa do swojego kraju podjął niemiecki hodowca kapitan Max von Stephanitz. Opracował w 1899 roku Deutsche Schäferhunde  (z mieszanki ówczesnych owczarków o różnych długościach płaszcza, tekstur, typów nadwozia i kolorów). Celem Stephanitz było opracowanie standardowego pasterskiego psa ze stałą inteligencją i etyką pracy, aby niósł pomóc rolnikom i robotnikom, a także policjantom i żołnierzom.

                     

Lara-4m-ce-autor-Barbara-Rynduch-Hejducka                   Tyson-11m-cy-autor-Renata-Lewecka

Charakterystyka:

Owczarek niemiecki to pies zacięty, ale niezwykle przyjazny. Rodzinny, tolerancyjny, kocha dzieci, wesoły i radosny. Gdy jego rodzina jest w potrzebie, natychmiast  gotowy jest do obrony do jej obrony. Z silną etyką pracy i inteligencji, pragnie ciągłych wyzwań. Nie można zostawiać go samego w domu zbyt długo, ponieważ pragnie interakcji i zaangażowania.  Ma wielki instynkt i płodny umysł. Potrzebuje dużo aktywności i ćwiczeń, wówczas jest zadowolony. Śledzenie, posłuszeństwo, gry lub wykonanie zadania wywołuje w nim jeszcze większą radość. Pracuje jako pies stróżujący, pies policji, pasterz. Doskonały tropiciel, ratownik wodny, ratownik szukający ludzi w gruzowiskach. Znakomity przy wykrywaniu narkotyków i materiałów wybuchowych. Doskonały psi sportowiec.  Znudzony lub zaniedbany może uciekać się do niszczenia mebli, kopania i wyrządzania innych szkód. Ma skłonność do dominacji. Potrzebuje właściwego wychowania.
Owczarek niemiecki ma szlachetny, harmonijny i władczy wygląd. Ciało lekkie, dłuższe niż wyższe, chude. Ma lekko wypukłe czoło, długi pysk, spiczaste uszy i migdałowe oczy, o miłym usposobieniu. Tylne nogi są solidne, a ogon puszysty. Owczarki występują w trzech wersjach: krótkowłosych (czasami nazywany grubo powlekany), średnich i długowłosych.

Zdjęcie: Barsa-owczarek-niemiecki-1rok-autor-Ewelina-Walczak

Warto wiedzieć:

Korzyści z owczarka niemieckiego to przede wszystkim ich niezwykła lojalność i opiekuńczość. Do szkolenia, posłuszeństwa i autorytetu podchodzą profesjonalnie. Wszyscy w domu muszą być przygotowani do okazywania owczarkowi szacunku i miłości. Psy nie reagują negatywnie i nie są złośliwe. Nie należy kąpać ich zbyt często, natomiast należy szczotkować je codziennie. Należy do najbardziej liniejących ras. Jak każdy duży pies może poradzić sobie z zakwaterowaniem w mieszkaniu całkiem dobrze, ale trzeba codzienne wychodzić z nim na długie spacery, a jeśli to możliwe, wykonywać z nim intensywne ćwiczenia. Problemy zdrowotne obejmują dysplazję stawu biodrowego i łokcia, alergie skórne i choroby trzustki. Żyją 12 lat.

Lara-4m-ce-autor-Barbara-Rynduch-Hejducka

Zdjęcie główne:
Aza-owczarek-niemiecki-dlugowlosy-2,5roku-autor-Magdalena-Romanowska
Komentarze
Wczytywanie...