Owczarek Maremma

0 1 224

Historia:

Owczarek Maremma najprawdopodobniej swymi korzeniami sięga aż do starożytnego Rzymu. Nazwa rasy pochodzi od Maremmy i Abruzji, stąd też nazwa owczarek Maremmano-Abruzzese. Psy tej rasy były hodowane przez włoskich pasterzy do pilnowania owiec. Dziś pracują jako psy stróżujące i towarzysze gospodarstw domowych.

Charakterystyka:

Owczarek Maremma jest znany jako pies łagodny dla owiec i okrutny dla wilków i drapieżników. Dla dzieci jest delikatny, obronny, a czasem zabawny. Maremma jest bardzo czujny dla dzieci najmłodszych. Jest wspaniałym psem obronnym i niezawodnym towarzyszem i przyjacielem na całe życie. Owczarek Maremma jest to mocnej budowy pies pasterski. Ma dużą, mocną ramę, pokrytą szorstkim, płaszczem, który jest zwykle biały z plamami żółtymi pomarańczowymi. Włos jest gruby i lekko falisty. Jego szeroka, trójkątna głowa ma nieco zwężony pysk, wiszące V-kształtne uszy i ciemne, migdałowe oczy. Jego ciało jest lekko dłuższe niż wyższe.

Warto wiedzieć:

Maremma może żyć 14 lat ze stosunkowo nielicznymi problemami zdrowotnymi. U niektórych może rozwijać się dysplazja stawu biodrowego. Jest także skłonny do wzdęć. Pielęgnacja Owczarka Maremma jest dość prosta. Te, które żyją głównie w pomieszczeniach, w przeciwieństwie do psów pracujących, wymagają więcej szczotkowania i obcinania.

źródło zdjęcia:
https://pl.wikipedia.org/wiki/Owczarek_maremma#/media/File:Cane_da_pastore_Maremmano-Abruzzese.jpg

Komentarze
Wczytywanie...