Owczarek francuski Beauceron

0 1 216

Historia:

Owczarek francuski Beauceron pochodzi z Francji, z regionu Beauce, stąd też pochodzi jego nazwa. Podobnie jak Owczarek francuski Briard należy do grupy psów owczarskich pochodzących z Azji. Najprawdopodobniej wywodzi się od teriera tybetańskiego. Wykorzystywany był jako pies pasterski i zaganiający. Dziś także jako przewodnik ludzi niewidomych. W Polsce mało popularny.

Charakterystyka:

Owczarek francuski Beauceron to pracowity, odważny i inteligentny pies. Od najmłodszego okresu szczenięcego potrzebuje szkolenia i socjalizacji. Wymaga też doświadczonego opiekuna, z konsekwentnymi zasadami i pozytywnym wsparciem. Jest psem sprytnym, niezależnym i upartym. Dobrze wychowany potrafi być towarzyski, miły i sympatyczny. Wychowywany razem z dziećmi jest dla nich łagodny i ciepły. Lubi kontakt ze swoją rodziną. Niezwykle związany ze swoim opiekunem. Jest nieufny wobec osób nieznajomych. Jest to pies o mocnej budowie. Ma krótki, mocny włos z podszerstkiem, który ma kolor jasny. Umaszczenie owczarka ma kolor czarny podpalany. Może mieć biało-szare łaty. Na tylnych łapach posiada wilcze pazury.

Warto wiedzieć:

Owczarek francuski Beauceron może żyć 13 lat. Ogólnie zdrowy. Może chorować na dysplazję stawu biodrowego. Jest łatwy w pielęgnacji. Potrzebuje dużo ruchu. Praktycznie jest psem wiejskim, ale dostosuje się także do życia w mieście

Komentarze
Wczytywanie...