Owczarek Belgijski Tervuren

0 520

Historia:

Jest jedną z odmian czterech Belgijskich Owczarków: Groenendael, Laekenois, Tervuren i Malinois, Belgijski Tervuren został tak nazwany od belgijskiego miasta o tej samej nazwie i opracowany przez hodowcę Brewer M. Corbeel, jako niezawodny pasterz i pies gospodarski. Tervuren jest również ceniony za swoją wszechstronność w pracy, jako pies policyjny i towarzysz domowy.

Charakterystyka:

Belgijski Tervuren to wierny, przyjazny i serdeczny towarzysz. Mimo swoich silnych robotniczych genów, pies ten pragnie towarzystwa rodziny. Potrafi bronić rodziny, majątku i terytorium, jest dobrym strażnikiem. Jest czujnym i uważnym towarzyszem dla dzieci. Belgijski Tervuren ma elegancki tułów pokryty długim, prostym płaszczem, w kolorach od płowego do mahoniu. Ma mocną, płaską głowę z ostrym pyskiem, czarny nos i trójkątne uszy. Jego ciemne, brązowe oczy mają żywe spojrzenie. Posiada lekki, ale mocny wygląd.

Warto wiedzieć:

Belgijski Tervuren może żyć 14 lat. Jest to stosunkowo zdrowa rasa. Czasem mogą chorować na alergie skórne, choroby oczu i dysplazję. Należy pamiętać, że długi, prosty płaszcz potrzebuje codziennego szczotkowania. Owczarek Belgijski Tervuren lubi być stale zajęty i wtedy czuje się najlepiej.

źródło zdjęcia:
https://www.google.com/search?q=Belgian+Shepherd+Tervuren+wikipedia+foto&client=firefox-b-ab&tbm=isch&tbs=rimg:CekjyN8zMGhwIjiKRGYvWLM5WMNFojDj60YX2HvzyzHPnnDoo-nRd7ndppHCN54

Komentarze
Wczytywanie...