Owczarek Belgijski Malinois

0 931

Historia:

Nazwany od belgijskiego miasta Mechelen, jest jednym z czterech owczarków standardowych w Belgii. Lubiany przez Belgów, Malinois został starannie wyhodowany na odpornego i niezawodnego gospodarza i pracownika terenowego. Dziś belgijski Malinois hodowany jest jako pies pasterski. Doceniany jest za posłuszeństwo, zwinność, etykę pracy i towarzystwo.

Charakterystyka:

Owczarek Belgijski Malinois jest wierny, przyjazny i serdeczny. Ma siłę robotniczego psa, ale pragnie towarzystwa i czasu od rodziny ponad wszystko. Jest czujnym i uważnym towarzyszem dla dzieci. Uwielbia zabawę, jest wtedy dobroduszny, przytulny i rozmowny. Belgijski Malinois jest bardzo opiekuńczy w stosunku do rodziny, mienia i terytorium, co czyni go namiętnym, ale powściągliwym strażnikiem. Może być lekko nieufny w stosunku do obcych ludzi, ale potrafi się zrelaksować, kiedy uświadamia sobie, że nie istnieje zagrożenie dla domowników. Dobrze reaguje na polecenia, szybko uczy się nowych zadań, lubi nowe wyzwania. Owczarek Belgijski Malinois wykonuje pracę zarobkową na całym świecie jako pies policyjny. Malinois jest lekki, zgrabny. Ma mocną, płaską głowę z ostrym pyskiem, nos czarny i trójkątne uszy. Jego ciemne brązowe oczy mają czujny i inteligentny wyraz.

Warto wiedzieć:

Malinois musi być ciągle zajęty. Jeśli nie można zapewnić mu pracy przy stadzie owiec, to należy zapewnić spójne, pozytywne szkolenie. Od najmłodszych lat ciągle jest zajęty, aktywny i społeczny. Aktywność ta ma wielki wpływ na rozwój miłości, uwagi, uczuć i zadań. Zdrowy belgijski Malinois może żyć 14 lat, ponieważ jest to stosunkowo zdrowa rasa. Niektóre belgijskie Malinois mogą chorować na alergie skórne, choroby oczu i dysplazję. Są też dość łatwe do pielęgnacji, wymagają tylko sporadycznego szczotkowania. Nie można kąpać ich zbyt często.

źródło zdjęcia:
https://www.google.com/search?q=Belgian+Shepherd+Malinois+photo&

Komentarze
Wczytywanie...