Owczarek Belgijski Laekenois

0 480

Historia:

Najbardziej rzadka odmiana z czterech Belgijskich Owczarków: Groenendael, Laekenois, Tervuren i Malinois. Belgijski Laekenois został tak nazwany od belgijskiego miasta o tej samej nazwie. Podobnie jak inne rasy owczarek belgijski był również wykorzystywany jako pasterz i pies policyjny.

Charakterystyka:

Belgijski Laekenois Owczarek jest silnym psem robotniczym, ale pragnie towarzystwa rodziny. Broni rodziny, majątku i terytorium. Owczarek Belgijski Laekenois jest skuteczny, ale i powściągliwy jako strażnik. Czujny i uważny towarzysz dla dzieci, dobroduszny, przytulny, wierny, przyjazny i serdeczny jako przyjaciel. Belgijski Laekenois jest lekki, zgrabny. Jego sylwetka pokryta jest szorstką, sztywną sierścią w odcieniach od płowego do mahoniu. Ma płaską głowę z długą kufą, nos czarny i trójkątne uszy, ciemne brązowe oczy, które mają uważnie spojrzenie.

Warto wiedzieć:

Owczarek Belgijski Laekenois może żyć 14 lat. Stosunkowo zdrowa rasa. U niektórych Laekenois może rozwijać się alergia skórna, choroby oczu i dysplazja. Jego szorstki włos potrzebuje dobrego, codziennego szczotkowania. Należy również pamiętać, że pies lubi być zajęty, tak naprawdę rozwija się, wówczas gdy ma zadanie do wykonania.

źródło zdjęcia:
https://www.google.com/search?q=Belgian+Shepherd+Dog+Laekenois+wikipedia&client=firefox-b-ab&tbm

Komentarze
Wczytywanie...