Owczarek Belgijski Groenendael

0 702

Historia:

Jest jedną z czterech odmian Belgijskiego Owczarka: Groenendael, Laekenois, Tervuren i Malinois. Owczarek belgijski Groenendael (znany również jako belgijski owczarek) został tak nazwany od nazwy belgijskiego miasta Groenendael. Ten popularny owczarek ceniony jest za swoją wszechstronność, jako pies pracujący, pies policyjny, pies farmerski i pies do towarzystwa.

Charakterystyka:

Zarówno potulny jak i sportowiec, owczarek belgijski Groenendael jest wiernym, przyjaznym i serdecznym kumplem. Bardzo lubi pracować, ale ponad wszystko pragnie towarzystwa i czasu od rodziny. Wysoce obronny w stosunku do rodziny, mienia i terytorium. Groenendael jest psem spokojnym, ale także niezawodnym strażnikiem. W zabawie z dziećmi rozkwita, jest wówczas dobroduszny i przytulny. Owczarek belgijski Groenendael jest lekki, zgrabny. Ma mocną, płaską głowę z ostrym pyskiem, nos czarny i trójkątne uszy. Jego ciemne brązowe oczy mają czujny i inteligentny wyraz.

Warto wiedzieć:

Owczarek belgijski Groenendael może żyć 14 lat. Jest to stosunkowo zdrowa rasa. U niektórych osobników mogą rozwijać się alergie skórne, choroby oczu i dysplazja. Jego długi, prosty płaszcz potrzebuje codziennego szczotkowania. Owczarek belgijski Groenendael lubi być stale zajęty, już od najmłodszych lat jest aktywny.

źródło zdjęcia:
https://www.google.com/search?q=Belgian+Sheepdog+Groenendael+photo&client=firefox-b-ab&tbm=isch&tbo=u&source=univ&sa=X&ved=0ahUKEwiMtaeA6YfcAhXEDewKHXcSDI8QsAQIJw&biw=1280&bih=584#imgrc=tO1fP8CLMTEbaM:

Komentarze
Wczytywanie...