Otterhound

0 699

Historia:

Otterhound nazwany został potocznie „pies na wydry”. Rasa pochodzi ze starożytności. Najprawdopodobniej jest to krzyżówka bloodhounda z innymi, dużymi terierami. Tradycyjnie psy tej rasy wykorzystywane były do polowania na wydry. Otterhoundy występują dość rzadko, według niektórych danych, jest ich ok. 1000 na całym świecie.

Charakterystyka:

Otterhound to duży, sympatyczny pies o doskonałej osobowości. Jest przyjazny dla rodziny, docenia długie drzemki i potrzebuje osobistej przestrzeni. Jest to niezależny pies, ale nie samotnik. Bardzo dobrze dogaduje się z obcymi, innymi zwierzętami i starszymi dziećmi. Otterhound może być zbyt duży i hałaśliwy dla małego dziecka. Szkolenie Otterhounda może zająć trochę czasu i wymaga cierpliwości. Pies posiada swój własny sposób myślenia i można stwierdzić, że wolno dojrzewa. Ostrożne, trwałe lekcje i socjalizacja ukierunkują go na właściwe tory. Jest lojalny, zabawny, ma wielkie poczucie humoru. Otterhound ma dużą, silną ramę pokrytą szorstką warstwą wodoszczelnej sierści. Umaszczenie może być niemal w każdym kolorze, ale powszechnie spotykane jest w kolorze czarnym podpalanym. Jego głowa jest duża, wąska i pokryta włosami. Ma ciemne, głęboko osadzone oczy, długie, uszy wiszące i ciemny nos. Ma gruby, ale szlachetny wygląd.

Warto wiedzieć:

Otterhound może żyć 13 lat, niektóre mogą dożyć nawet 16 lat. Najczęstsze problemy zdrowotne obejmują dysplazję stawu biodrowego i łokcia, epilepsję, zaburzenia krzepliwości krwi . Aby uniknąć wzdęć, należy go karmić mniejszymi posiłkami w ciągu dnia. Otterhound jest szczęśliwy, gdy posiada możliwość łatwego dostępu do wybiegu na zewnątrz. Życie w mieszkaniu może być dla niego nieodpowiednie. Ten wielki pies uwielbia pływanie, piesze wędrówki, polowanie i biegi.

źródło zdjęcia:
https://www.google.com/search?q=Otterhound+wikipedia+foto&client=firefox-b-ab&tbm=isch&

Komentarze
Wczytywanie...