Norwich Terrier

0 593

Historia:

Norwich Terrier to rasa pochodząca ze regionu East Anglia z hrabstwa Norfolk. Przez kilkadziesiąt lat rasa była zróżnicowana, jedne psy miały zwisające uszy, drugie uszy stojące, posiadały również różne kolory płaszczy. W 1964 roku angielski Kennel Club podzielił psy na dwie rasy: Norfolk Terrier i Norwich Terrier. Norwich Terrier to rasa wyhodowana do polowań na gryzonie.

Charakterystyka:

Norwich Terrier jest śmiały, czujny i towarzyski. Ten mały, czuły i zrównoważony piesek dostosowuje się do niemal każdej sytuacji życiowej. Potrafi dogadać się ze wszystkimi członkami rodziny, także z dziećmi, dla których potrafi być zabawny i figlarny. Norwich Terriery mają małe, solidne ramy pokryte płaską, sztywną warstwą włosów w kolorze czerwonym, pszenicznym, szarym i czarno-podpalanym. Ich lekko zaokrąglona głowa ma ciemne oczy i stojące uszy. Mają solidne szyje, krótkie plecy, silne nóżki i średniej długości ogon. Norwich Terriery w szkoleniu potrzebują silnej woli nauczyciela, który przekazuje polecenia jasno i optymistycznie. Pragną towarzystwa i wspólnoty. Pozostawione same sobie zbyt długo, w pomieszczeniach czy na podwórku, mogą się nudzić, są wówczas niespokojne i nieswoje.

Warto wiedzieć:

Norwich Terrier może żyć 14 lat z kilkoma genetycznymi problemami zdrowotnymi, u niektórych mogą rozwinąć się problemy ze wzrokiem. Wymagają codziennego szczotkowania. Kąpać należy tylko wtedy, gdy jest to konieczne.

źródło zdjęcia:
https://www.google.com/search?q=Norwich+Terrier+dog+wikipedia&client=firefox-b-ab&tbm=isch&source=iu&ictx=1&fir=NBdd325MR_BBd

Komentarze
Wczytywanie...