Norweski buhund

0 937

Historia:

Norweskie buhundy to rasa hodowana w Norwegii jako psy pasterskie, psy stróżujące, psy do polowania na niedźwiedzie i wilki. Rasa pochodzi najprawdopodobniej z czasów Wikingów. Kości przodków Norweskiego buhunda zostały znalezione w Viking w miejscu pochówku z 900 roku. Obecnie Norwegian Buhund oprócz swoich stałych zadań wykorzystywany jest w pracy policji oraz jako psy dla słabosłyszących.

Charakterystyka:

Norweski buhund to bardzo inteligentny, wszechstronny pies. Jest czuły i czujny. To dobry towarzysz zarówno dla singli jak i dla rodzin. Bardzo ważne są dla niego ćwiczenia i aktywny sposób bycia. Ten energiczny pies potrafi odpoczywać wraz ze swoim opiekunem. Norweskie buhundy uwielbiają trenować i grać. Zdobyły także certyfikaty psów do terapii. Norweski Buhund ma typowy wygląd Spitza. Ma stojące uszy i klinowy kształt głowy. Ogon zwija się ciasno nad grzbietem. Ogólny wygląd to siła, proporcja, i zwinność. Ma miękkie podszycie i szorstki włos okrywowy, krótki na głowie i nieco dłuższy wzdłuż pleców i tylnych nóg. Umaszczenie zwykle jest pszenne (kremowe, pomarańczowe), ale jest również dopuszczalne w kolorze czarnym. Niektóre białe znaczenia są dopuszczalne w obu przypadkach.

Warto wiedzieć:

Ze względu na jego inteligencję, siłę i wytrzymałość, Norwegian Buhund musi być szkolony od najmłodszych lat, jeśli to możliwe. Te psy mają wiele talentów, ale bez przeszkolenia pies będzie niespokojny i uparty i może skierować swoją energię w kierunku destrukcyjnych zachowań. Niektóre Norweskie Buhundy cierpią z powodu lęku separacyjnego, dlatego nie mogą zbyt długo pozostawać same. Najczęściej udokumentowane problemy zdrowotne to zaćma i dysplazja.

źródło zdjęcia:
https://www.google.com/search?q=Norweski+buhund+wikipedia+foto&client=firefox-b-ab&tbm=isch&tbo=u&source=univ&sa=X&ved=0ahUKEwjF_Jrts4jcAhXGBSwKHS4uBr4QsAQIJg&biw=1138&bih=547#imgdii=ZGIhd2gFF_g76M:&imgrc=1LzQ3nBrqcfczM:

Komentarze
Wczytywanie...