Norfolk Terrier

0 612

Historia:

Norfolk terier to jedna z ras psów, należąca do grupy terierów, zaklasyfikowana do sekcji terierów krótko-nożnych. Wyhodowana w Anglii w pierwszej połowie XX wieku. Jeden z najmniejszych terierów roboczych.

Charakterystyka:

Norfolk terier jest śmiały, czujny i towarzyski. W domu jest czuły i dostosowuje się niemal do każdej sytuacji życiowej. Teriery Norfolk są bardzo przywiązane do swoich właścicieli. Łatwe w szkoleniu, ale tak naprawdę potrzebują silnej woli nauczyciela, który wydaje polecenia jasne i pozytywne. Pragną towarzystwa i wspólnoty. Pozostawione same sobie zbyt długo, w pomieszczeniach lub na podwórku, mogą się nudzić. Stają się wtedy niespokojne i destrukcyjne. Teriery Norfolk mają małe, mordki i grube ramki pokryte sierścią średniej długości, płaszcze sztywne, które są w kolorze czerwonym, pszenicznym, szarym i czarno-podpalanym. Ich lekko zaokrąglone głowy mają klinowe kagańce, ciemne oczy i uszy w kształcie litery V, ze spadkiem do przodu. Mają solidne szyje, krótkie plecy, silne nóżki i średniej długości ogony. Teriery Norfolk są elastyczne i mają przyjemny wygląd.

Warto wiedzieć:

Norfolk terier może żyć 14 lat. Wymaga bardzo niewiele pielęgnacji, jednak zalecane jest codzienne szczotkowanie. Należy kąpać go tylko wtedy, gdy jest to konieczne, ponieważ mydło może usunąć odporność na pogodę.

źródło zdjęcia:
https://www.google.com/search?q=norfolk+terrier+foto&client=firefox-b-ab&tbm=is

Komentarze
Wczytywanie...