Niemiecki terier myśliwski

0 1 115

Historia:

Niemiecki terier myśliwski pochodzi z Niemiec z przełomu XIX/XX wieku. Jego przodkami były hodowlane psy o najwyższych walorach użytkowych: foxteriery, szorstkowłose angielskie teriery, teriery walijskie. Nową rasę stworzyli Rudolf Friess, Walter Zangenberg, Carl, Erich Grunwald. Psy tej rasy wykorzystywano do polowania na dziki, lisy, borsuki, łasice i inne małe zwierzęta. Dziś w Stanach Zjednoczonych czy Kanadzie wykorzystywane są przez sportowców i myśliwych. W Polsce rasa ta cieszy się coraz większą popularnością. Używa się ich do polowań na drapieżniki w norach i stogach. Pracują jako psy tropiące i aportujące. Są także psami do towarzystwa.

Charakterystyka:

Niemiecki terier myśliwski ma niezwykłe poczucie wolności i dominacji. Posiada niezwykły dar myśliwego, tropiciela i norowca. Jest bardzo odważny. Stacza zacięte walki z drapieżnikami na które poluje. Od wczesnego okresu szczenięcego wymaga socjalizacji i pozytywnego szkolenia. Pozostawiony sam sobie, zaniedbany, samotny może być agresywny. Nie ma dobrego kontaktu z innymi psami. Jest uparty, zawzięty, pracowity i wytrwały, co powoduje, że osiąga sukcesy na polowaniu. Psy tej rasy potrzebują bardzo dużo ruchu. Łatwo przywiązują się do człowieka. Są niezwykle oddane swojemu opiekunowi. Lubią czas spędzony z najbliższymi. Zawsze stają w obronie swojej rodziny. Są inteligentne, chętnie i szybko się uczą. Niemiecki terier myśliwski ma nieco wydłużoną sylwetkę ciała, jest nieco dłuższy niż wyższy. Występuje w odmianie gładkowłosej i szorstkowłosej. Jego umaszczenie jest czarne, ciemnobrązowe lub szaroczarne, ze znaczeniami nad oczami, na kufie i klatce piersiowej, na nogach i odbycie. Jego sierść jest prosta, gładka, przylegająca do ciała.

Warto wiedzieć:

Psy tej rasy nie mają obciążeń genetycznych, wyhodowano ich bowiem z najzdrowszych osobników. Są zahartowane i odporne na inne choroby. Mogą mieszkać w mieście. Potrzebują tylko dużej ilości ruchu. Nie wymagają dużej pielęgnacji.

Komentarze
Wczytywanie...