Nagi pies peruwiański

0 646

Historia:

Nagi pies peruwiański pierwszy raz pojawił się w peruwiańskich wioskach w I w. Wykorzystywano go do pilnowania plantacji orchidei. Inkowie bardzo cenili bezwłose, nazywając je „psami bez ubrania.” Do Europy sprowadzili je hiszpańscy odkrywcy w XVI wieku. Hiszpanie nazywali je jako „Psy Kwiaty”.

Charakterystyka:

Peruwiański Inca Orchid to spokojny, przyjazny pies. Ma godną postawę, jest dobrze wychowany i spokojny, tworzy serdeczne więzi z członkami rodziny. Peruwiański Inca Orchid jest zwinny i szybki na na świeżym powietrzu. Uwielbia zabawy zarówno w pomieszczeniach jak i na zewnątrz. Lubi też spokojny czas na kanapie. Nagi pies peruwiański jest nieufny wobec nowych ludzi i nieznanych psów. Ma ​​wspaniały, unikalny wygląd. Ma lekką, mocną, średniej wielkości ramkę pokrytą gładką bezwłosą skórą. Jego zaokrąglona głowa ma zwężony pysk i migdałowe oczy, które mają nienaganne wyrażenie, ma duże, stojące uszy. Ma zwinny i elegancki wygląd.

Warto wiedzieć:

Nagi pies peruwiański może żyć 11 lat. Problemy zdrowotne obejmują choroby oczu, problemy z zębami, problemy skórne np. oparzenia słoneczne. Zimą powinien nosić sweter, latem należy chronić go przed słońcem. Lekarz weterynarii może zalecić odpowiedni krem do opalania. Może żyć w mieszkaniu ale wymaga codziennego ćwiczenia, interakcji międzyludzkich i najlepiej, ogrodzonego podwórka do biegania.

żródło zdjęcia:
Autor nieznany. https://pl.wikipedia.org/wiki/Nagi_pies_peruwia%C5%84ski

Komentarze
Wczytywanie...