Nagi pies meksykański

0 689

Historia:

Nagi pies meksykański uważany jest za jedną z najstarszych ras w Ameryce Północnej. Według Azteków posiada magiczne moce, był składany jako rytualna ofiara. Hodowany w Meksyku, używany był do ogrzewania stóp opiekuna podczas snu. Dziś uznawany jest za doskonałego magicznego towarzysza domowego.

Charakterystyka:

Nagi pies meksykański to opiekuńczy i wrażliwy pies. Ciepły, łagodny i zaprzyjaźniony z członkami rodziny, nieufny wobec obcych. W rzeczywistości, w dużej rodzinie wybiera sobie jednego opiekuna. Lubi być blisko człowieka i mieszkać wygodnie. Zawsze stoi po stronie swojego właściciela. Sportowy i energiczny, nagi pies meksykański kocha dobre, długie spacery i gry na podwórku. Bezwłosy pies Azteków występuje w trzech rozmiarach: małej, średniej i dużej. Można go znaleźć w kolorach: czarnym, brązowym, szarym, łupkowym, pręgowanym, czerwonym. Bez względu na rozmiar, meksykański bezwłosy pies jest wytrzymały, z szeroką głową (czasami kępką włosów). Istnieje także odmiana, która posiada włos.

Warto wiedzieć:

Meksykański bezwłosy pies żyje 20 lat ze stosunkowo niewielką ilością genetycznych problemów zdrowotnych. U niektórych mogą rozwijać się problemy z oczami i zębami. Ma twardą skórę, która jest podatna na oparzenia słoneczne, suchość i inne formy podrażnienia. Zalecane są kremy do skóry. Podczas spacerów zimą należy zakładać ciepły sweter.

źródło zdjęcia:
https://www.google.com/search?q=Nagi+pies+meksyka%C5%84ski+wikipedia+foto&client=firefox-b-ab&tbm=isch&source=iu&ictx=1&fir=r-saKKI4wDHWyM%253A

Komentarze
Wczytywanie...