Münsterländer mały

0 1 130

Historia:

Münsterländer swoją historią sięga średniowiecza. Używany głównie jako pies myśliwski, tropiący po sladzie. Münsterländer hodowany był także dla towarzystwa. Był ulubionym psem rodzin szlacheckich w całej Europie. Dziś Münsterländer znajduje się w wersjach mały i duży. Jest wiernym, czujnym psem stróżującym i psem do towarzystwa.

Charakterystyka:

Münsterländer to pies pracowity, energiczny, stały w uczuciach. Uwielbia długie wędrówki i przygody po lesie i wodzie. Po aktywnej zabawie, Mały Münsterländer lubi zdrzemnąć się na kanapie. Pies ten tworzy szczelne, serdeczne więzi z członkami rodziny. Pozostawiony sam w domu przez długi czas można być awanturnikiem i psem destrukcyjnym. Münsterländer jest graczem zespołowym, bawi się ze wszystkimi w rodzinie, w tym z kotami też. Jest to słodki, kochający życie piesek. Mały Münsterländer jest piękny, szczupły, dobrze wyważony, pokryty lekko falistym włosem. Jego płaska głowa ma długą kufę, nos brązowy, uszy wiszące i cienkie ciemne brązowe oczy. Ma zwinny, długi, gruby ogon.

Warto wiedzieć:

Münsterländer mały może żyć 13 lat ze stosunkowo nielicznymi problemami zdrowotnymi. Niektóre jednak mogą chorować na dysplazję stawu biodrowego. Pielęgnacja Münsterländera jest prosta. Wystarczy szczotkować jego sierść co kilka dni i sprawdzać uszy i oczy w kierunku objawów infekcji. Codzienne spacery są niezbędne. Münsterländer mały uwielbia wędrować i odkrywać.

źródło zdjęcia:
By Edit by Pharaoh Hound, original photo uploaded by Caronna – Edit of Image:Kleiner Münsterländer I.jpg, CC BY 2.5, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=1510648

Komentarze
Wczytywanie...