Münsterländer duży

0 500

Historia:

Münsterländer swoją historią sięga średniowiecza. Używany był głównie jako towarzysz myśliwego, czasem hodowany również dla towarzystwa. Był ulubionym psem rodzin szlacheckich w całej Europie. Dziś Münsterländer występuje w wersjach małych i dużych. Duży Münsterländer powstał w XIX wieku, najprawdopodobniej z krzyżówki Małego Munsterlandersa i większych wyżłów niemieckich.

Charakterystyka:

Duży Münsterländer to pies myśliwski lubiący aportować. Pracowity, odważny i wierny. Jest doskonałym psem dla sportowców. Uwielbia długie wędrówki, przygody, aktywne gry i zabawy oraz spacery po lesie. Wyczerpany swą aktywnością lubi zdrzemnąć się lub żuć spokojnie swoje zabawki. Pies ten tworzy szczelne, serdeczne więzi z członkami rodziny. Nie lubi zostawać sam w domu. Pozostawiony sam przez dłuższy okres czasu, może stać się awanturnikiem i psem destrukcyjnym. Münsterländer to słodki, kochający życie pies. Jest piękny, szczupły, dobrze wyważony, pokryty lekko falistym włosem o umaszczeniu czarno-białym, z przewagą czerni. Posiada też drobne czarne łaty, czarny płaszcz i białą końcówkę ogona. Jego płaski pysk ma długą kufę, nos brązowy, uszy wiszące i cienkie, ciemne brązowe oczy. Ma elegancki i zwinny wygląd.

Warto wiedzieć:

Duży Münsterländer może żyć 12 lat ze stosunkowo nielicznymi problemami zdrowotnymi. U niektórych może rozwijać się dysplazja stawu biodrowego. Pielęgnacja tej rasy jest prosta, wystarczy szczotkować sierść co kilka dni i sprawdzać uszy i oczy w kierunku objawów infekcji. Dłuższe płaszcze będą musiały być szczotkowane częściej, zwłaszcza w okresie wiosny. Duży Münsterländer nie lubi mieszkać w małym mieszkaniu, potrzebuje dużej przestrzeni i ogrodzonego terenu. Codzienne spacery są niezbędne, ale zalecany jest czas wolny od smyczy. Münsterländer uwielbia wędrować i odkrywać.

żródło zdjęcia:
https://www.google.com/search?q=Münsterländer+large-+wikipedia&client=firefox-b-ab&t

Komentarze
Wczytywanie...