Moskiewski stróżujący

0 1 058

Historia:

Moskiewski stróżujący pochodzi z XX wieku z byłego Związku Radzieckiego. Opracowany został z krzyżówki bernardyna z owczarkiem kaukaskim i innymi rasami psów obronnych. Wykorzystywany był jako pies stróżujący i patrolujący. Dziś funkcjonuje także jako pies towarzyszący.

Charakterystyka:

Moskiewski stróżujący to silny, energiczny i masywny pies. Jest niezwykle silny, dlatego też musi przejść odpowiednie szkolenie już w wieku szczenięcym. Jest bardzo pewny siebie, nie znosi innych psów. Potrafi z nimi walczyć. Łatwo można go sprowokować. Potrzebuje konsekwentnego opiekuna. Nie lubi także osób obcych. Natomiast dla swojej rodziny jest łagodny, ciepły i przyjacielski. Lubi dzieci, ale tylko należące do jego rodziny. Jest niezwykle terytorialny. Wszystko wokół niego jest jego własnością. Pilnuje do upadłego. Moskiewski stróżujący to wielki i masywny pies. Posiada umaszczenie białe z płowymi i brązowymi łatami.

Warto wiedzieć:

Moskiewski stróżujący to pies bardzo odporny na choroby i zmieniające się warunki atmosferyczne. Nie może mieszkać w mieście w bloku. Uwielbia przebywać na powietrzu, tam też może mieszkać w odpowiednio zrobionym kojcu. Wymaga szkolenia i socjalizacji. Potrzebuje ruchu.

Komentarze
Wczytywanie...