Mastiff neapolitański

0 585

Historia:

Mastiff neapolitański został uznany jako oficjalna rasa w 1949 roku. Historyczne dowody wskazują, że jest to prastara rasa psów, hodowana w okresie Wezuwiusza, przez tamtejszych chłopów. Mastiffy neapolitańskie są kochanymi zwierzakami, psami gospodarskimi i psami modnymi na całym świecie.

Charakterystyka:

Mastiffy neapolitańskie są poważne, wrażliwe i czujne. Obronny instynkt pochodzi z wielkiej miłości i oddania dla właścicieli i ich rodzin. Przyjaźń z człowiekiem może być silna i szczera, co czyni je niesamowitymi przyjaciółmi i opiekunami. Mastiff neapolitański jest niezwykle inteligentny i intuicyjny, posiada niesamowity sposób odczytywania emocji ludzkich. Potrzebuje w zamian dużo uwagi i uczucia. Duża dzienna dawka spacerów, gier i zabaw pomoże im utrzymać szczęśliwy stan umysłu. Niektóre Mastiffy neapolitańskie są lekko nieufne wobec obcych, ale gdy dojdzie do bliższego poznania stają się bardzo zrelaksowane. Mastiffy neapolitańskie kochają więzi i wspólnotę rodzinną, ale także doceniają własne miejsce. Posiadają zdolność ślinienia się. W upalne dni i po posiłku należy służyć im z pomocą ściereczek do wycierania mordki. Mastiff neapolitański ma duży tułów pokryty luźną skórą tworzącą charakterystyczne zmarszczki i fałdy wokół głowy. Jego głęboko osadzone oczy mają wzrok przeszywający, a średnie, trójkątne uszy są czasami przycięte. Ma szeroki nos i grubą szyję. Mastiff neapolitański ma wygląd królewski.

Warto wiedzieć

Mastiff neapolitański potrzebuje odpowiedniej ilości ruchu. Solidny i trwały, może łatwo wytrzymać w niskich temperaturach, ale nie lubi chodzić na spacery w upalne dni. Lubi ciepłe i suche miejsce do spania. Mastiff neapolitański może żyć 10 lat. Najczęstsze problemy zdrowotne obejmują raka kości, choroby serca i choroby oczu, są również podatne na otyłość. Należy je karmić mniejszymi posiłkami w ciągu dnia.

żródło zdjęcia:

Neapolitan Mastiff

Komentarze
Wczytywanie...