Mastiff angielski

0 529

Historia:

Według niektórych relacji, Mastiff został przywieziony do Anglii przez rzymskich najeźdźców tysiące lat temu. Inna teoria mówi, że to feniccy handlowcy wprowadzili je do Wielkiej Brytanii w tym samym czasie. Tak czy inaczej, Mastiffy zostały wyhodowane w Anglii ponad 2000 lat temu jako przykładowe psy obronne, strażnicze i policyjne. W 1940 roku, stary angielski Mastiff stał się bardzo mało popularny w Anglii, ale entuzjaści tej rasy z Ameryki przyczynili się do przywrócenie ich liczby na całym świecie.

Charakterystyka:

Masywne i czasami ociężale Mastiffy, mają delikatną, kochającą osobowość. Sprawiają wrażenie „łagodnego olbrzyma”. Są elastyczne i posłuszne. Mają swoją godność i spokój, a ich inteligencja sprawia, że wydają się one niemal łagodne. Mastiff rzadko szczeka lub hałasuje. Uwielbia leżeć rozciągnięty na łóżku lub kanapie, jego głowa wisi wówczas leniwie, w taki sposób potrafi witać swojego opiekuna kiedy wraca do domu. Lubi bawić się na dywanie. Mastiffy, nie mają sobie równych, jeśli chodzi o ochronę rodziny. Zostały one bowiem wykorzystywane jako psy obronne od tysięcy lat. Jednak Mastiffy są bardziej skłonne do odstraszania intruza swoją zastraszającą wielkością, niż do zrobienia awantury, chyba że istnieje realne zagrożenie. Mastiffy są gigantyczne, symetrycznie ukształtowane jako psy z potężnych ramek. Mają duże, kwadratowe głowy, czoło pomarszczone i krótkie czarne kufy. Ich małe, brązowe oczy mają uważny ale ciepły wyraz, a ich ciemne w kształcie litery V uszy wiszą blisko policzka. Ich stożkowe ogony są osadzone wysoko. Mają krótkie, grube płaszcze, które wchodzą w kolor morelowy, płowy, srebrny lub pręgowany.

Warto wiedzieć:

Niektóre ważące prawie 100 kg Mastiffy, niekoniecznie muszą być silne. Słuchają poleceń, ale trzeba na to czasu, cierpliwości i przestrzeni. Mastiff dobrze się czuje mieszkając w domu. Niektóre psy tej rasy mogą być nieco leniwe, dlatego należy je zachęcić do zejścia z kanapy i wyjścia na zewnątrz. Zawsze należy trzymać je na smyczy. Zdrowy Mastiff może żyć 12 lat. Najczęstsze problemy zdrowotne obejmują dysplazję stawu biodrowego, dysplazję stawu łokciowego, choroby serca i problemy z oczami. Są one również podatne na otyłość, należy je karmić mniejszymi posiłkami w ciągu dnia. Ponadto, mają tendencję do ślinienia.

źródło zdjęcia:
https://www.google.com/search?q=mastif+england+foto&client=firefox-b-ab&tbm=isch&tbo=u&source=

Komentarze
Wczytywanie...