Mastif hiszpański

0 541

Historia:

Mastif hiszpański został wyhodowany do pilnowania stada. Prawdopodobnie pochodzi od starożytnych psów Molosser, sprowadzonych do Hiszpanii tysiące lat temu przez azjatyckich handlowców. Mastif Español uważany jest dziś za psa najbardziej popularnego.

Charakterystyka:

Mastin Español jest łagodny w domu, silny i pracowity w pracy. Uwielbia leżeć godzinami na kanapie, jeśli jest to tylko możliwe. Lubi trzymać się także blisko członków rodziny. Mastif hiszpański jest bardzo czujny i opiekuńczy dla swojego otoczenia. Jest to doskonały strażnik, z dość wysoką inteligencją. Jest silny, pewny siebie, z prawdziwym poczuciem obowiązku i braterstwa, jeśli chodzi o rodzinę. Mastin Español ma silną, potężną klatkę pokrytą krótkim, prostym płaszczem, który zwykle jest w czarnym, czerwonym, żółtym, szarym, brązowym lub czerwonym wzorcem cętkowanym. Jego ciało jest zwykle dłuższe niż wyższe. Ma grubą, luźną skórę i zwisający ogon.

Warto wiedzieć:

Mastin Español może żyć 11 lat. Najczęstsze problemy zdrowotne obejmują staw biodrowy i entropium (gdy powieki stają się odwrócone) . Aby uniknąć wzdęć, należy karmić go kilka razy dziennie. Jego pielęgnacja jest bardzo prosta.

źródło zdjęcia:
By Pleple2000 – Praca własna, CC BY-SA 4.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=4001429

Komentarze
Wczytywanie...