Manchester Terrier

0 576

Historia:

Manchester Terrier pochodzi z XIX wieku z Manchesteru w Anglii, ze skrzyżowania Whippeta z mieszańcem teriera. Manchester Terrier był wykorzystywany do starć ze szczurami. Pilnował, aby szczury nie zbliżały się do stajni, obór i magazynów. W 1800 w Anglii zabijanie szczurów stało się bardzo popularnym sportem. Do tego też celu, entuzjasta walk ze szczurami i zwolennik wyścigów psów, John Hulme wyhodował Manchester Terriera. Dziś piesek ten wykorzystywany jest jako towarzysz.

Charakterystyka:

Terrier Manchester to pies przyjazny, wierny, oddany rodzinie. Ma dobry kontakt z dziećmi. Psy tej rasy są niezależne i pozbawione agresji. Mają jednak swój stały temperament. Potrafią dogadać się z innymi psami. Zawsze są skłonne do zabawy, nie wymagają zbyt dużo aktywności. Manchester Terriery mają małe, sportowe ramki z płaszczem gładkim, czarnym podpalanym. Ich wąska, klinowata głowa ma stojące uszy, ciemne oczy i silne szczęki. Mają zwinny i elegancki wygląd.

Warto wiedzieć:

Manchester Terrier może żyć ponad 14 lat. Najczęstsze problemy zdrowotne obejmują dysplazję stawu biodrowego i choroby krwi. Błyszczący płaszcz Manchesteru Terrier potrzebuje niewiele pielęgnacji, wymaga tylko sporadycznego szczotkowania.

Komentarze
Wczytywanie...