Maltańczyk

0 173

Historia:

Jedna z najstarszych ras na świecie. Dokładne jej pochodzenie nie jest znane, ale wiadomo, że były już znane w starożytnym Egipcie, Rzymie i Grecji. Kwestia nazwy tej rasy nigdy nie była jednoznaczna. Maltańczyk był ukochanym towarzyszem przez prawie 3.000 lat. Poeci rzymscy pisali o nim wiersze, a Grecy mieli specjalne grobowce, zbudowane specjalnie dla nich. Przez wieki przebywał w pałacach, dokazywał w ogrodach królewskich. Do dziś pozostaje popularny na wystawach. Jest zwierzęciem domowym, kochanym towarzyszem książąt i księżniczek od ponad 2000 lat.

Charakterystyka:

Maltańczyk wie zawsze jak się zachować. Są to delikatne, kochające, posłuszne i dobrze wychowane stworzenia, które kochają , potrzebują sporo uwagi i uczucia, wiedzą, jak wrócić do łask opiekuna. Maltańczyk ma nieustraszoną energię. Uwielbia biegać po podwórku, ścigać się, biegać po okolicy w kałużach błota. Jednak, gdy czas zabawy się kończy, jest wspaniały i spokojny. Maltańskie psy są idealne dla mieszkańców miast. Są ciche, łagodne, uprzejme i zadowolone z codziennych 20-30 minutowych spacerów. W rzeczywistości niektóre z nich wolą nawet małe przestrzenie od dużych. Maltańczyk to pies wyglądający jak zabawka. Ma długi, biały, jedwabisty lub kremowy płaszcz, średnią głowę z zaokrągloną czaszką, uszy wiszące, nos ciemny. Maltańczyk nosi głowę wysoko na długiej szyi. Daje mu to wytworny, arystokratyczny wygląd. Ponieważ jego włosy wiszą tak nisko, a jego chód jest gładki, Maltańczyk wydaje się unosić po podłodze.

Warto wiedzieć:

Maltańczyk potrzebuje rozpieszczania, ale zbyt wiele pieszczot może uczynić je psem drażliwym. Potrzebuje dużo miłości i uwagi, odwdzięczają się tym samym. Maltańczyk dobrze dogaduje się z dziećmi, ale dzieci musza go szanować i grać z nimi właściwie. Znany ze swoich dobrych manier, Maltańczyk wymaga szacunku i dobrego traktowania. Jego sierść jest jedwabista i bardzo miękka, należy go ostrożnie szczotkować. Nie rzucają sierści zbyt wiele, co czyni je dobrym wyborem dla alergików. Należy również pamiętać, aby regularnie czyścić oczy i uszy. Maltańczyk może żyć 18 lat. Ogólnie zdrowy, może cierpieć z powodu problemów stomatologicznych. Zabawki dla psów i herbatniki, które promują zdrowie jamy ustnej mogą pomóc w utrzymaniu ich zębów mocnych i czystych.

Komentarze
Wczytywanie...