Lwi piesek

0 749

Historia:

Nazwa Lwi piesek pochodzi od charakterystycznego strzyżenia psa. Rasa najprawdopodobniej pochodzi z XV wieku. Wielu entuzjastów psów mówi, że pochodzi z Niemiec, inni mówią, że mają historię śródziemnomorską. Popularne lwie pieski hodowane były dla towarzystwa. Często pojawiały się na słynnych obrazach na przestrzeni wieków. Były cenione przez artystów i arystokrację. Dziś wykorzystywane są jako psy reprezentacyjne i do towarzystwa.

Charakterystyka:

Lwi piesek przynosi radość w każdym gospodarstwie domowym. Jest wrażliwy i kochający. Pragnie uczuć i uwagi od członków rodziny. Jest bardzo inteligentny, łatwy w szkoleniu. Ma mocną i nieustraszoną passę, potrafi stanąć do najpotężniejszego wyzwania dla ochrony swojej rodziny i terytorium. Lwi piesek ma małą, kompaktową ramę, pokrytą długim, miękkim płaszczem, który może być w dowolnym kolorze lub kombinacji kolorów. Jego krótka, szeroka głowa ma charakterystyczną lwią grzywkę. Ma głęboko osadzone oczy, ciemny nos i uszy wiszące, spowite w długich włosach. Jego ogon jest wysoko osadzony i zwykle noszony nad grzbietem.

Warto wiedzieć:

Lwi piesek może żyć 14 lat ze stosunkowo niewielką ilością genetycznych problemów zdrowotnych. U niektórych z nich może rozwijać problem zwichnięcia rzepki, zaćma i postępowy zanik siatkówki. Rasa ta potrzebuje dobrego, dokładnego, niemal codziennego szczotkowania, aby zapobiec macie i splotom. Powinien być regularnie przycinany, aby mieć lwi wygląd, czyli krótsze włosy na grzbiecie z grzywą z przodu.

 

źródło zdjęcia:
By Jappitoo – Praca własna, CC BY-SA 3.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=12094637

Komentarze
Wczytywanie...