Lhasa Apso

0 1 103

Historia:

Lhasa Apso to psy pochodzące z Tybetu, zostały przywiezione do Wielkiej Brytanii przez pułkownika Baleya w 1928. Nazwa wywodzi się od stolicy Tybetu. Psy tej rasy były ulubieńcami arystokracji w dawnym Tybecie. Te urocze i eleganckie psy hodowane są do roli opiekuna domowego. Bardzo poważnie traktują przydzielone im zadanie.

Charakterystyka:

Lhasa Apso rozwija bliskie więzi z właścicielem, może wydawać się podejrzliwy w stosunku do obcych. Ma bardzo silną wolę. Podczas treningu należy utrzymać nad nim władzę. Psy tej rasy nie reagują na ostrym treningu, szanują natomiast stanowczego, pozytywnego lidera. Są odważne, przyjacielskie, nieustępliwe i czujne. Lhasa Apso ma małą, mocną ramkę, pokrytą długim, gęstym płaszczem, w kolorze jasnego brązu, kremowym, brązowym, czarnym i białym. Ma kwadratowy pysk, czarny nos, wąsy i brodę, uszy wiszące, ciemne, średniej wielkości oczy.

Warto wiedzieć:

Lhasa Apso może żyć w mieszkaniu, potrzebuje jednak codziennych ćwiczeń, aby utrzymać optymistyczne nastawienie. Świeże powietrze i spacery pozwolą zachować mu zdrowie. Uwielbia bawić się na świeżym powietrzu. Jest również wytrzymałym i dobrze wychowanym podróżnikiem. Lhasa Apso może żyć 18 lat. Najczęstsze problemy zdrowotne obejmują dysplazję stawu biodrowego, zaburzenia czynności nerek, choroby układu oddechowego i choroby skóry. Pielęgnacja jest bardzo łatwa, niezbędne są także codzienne szczotkowanie zębów i okazjonalne kąpiele.

źródło zdjęcia:
https://www.google.com/search?q=lhasa+apso+wikipedia+foto&client=firefox-b-ab&tbm=isch&tbs=rimg:CQui0rRI1YhAIjh_1tqs_1f02hDbFKNhnNf56fh4F_1FDpDcdiiAWo_1-mhdUGJiKbIBpAd

Komentarze
Wczytywanie...