Landseer

0 1 191

Historia:

Landseer pochodzi z Kanady z XVIII wieku. Opracowany został jako odmiana Nowofundlandczyka. Dzięki portretom Sir Edwina Landseera psy tej rasy zdobyły popularność. Nazwa rasy pochodzi właśnie od jego nazwiska. Opisywane były także przez wielu poetów m.in. lorda Byrona. Do Europy przywędrowały z francuskimi i angielskimi rybakami. Anglicy ustanowili wzorzec tej rasy. Wykorzystywane były do pomocy rybakom, były także psami do towarzystwa. Dziś pracują jako psy stróżujące, ratujące ludzi w ratownictwie wodnym i jako psy towarzyszące. W Polsce rasa jest nielicznie spotykana.

Charakterystyka:

Landseer to znakomity pływak, skłonny do ratowania innych i obrony słabszych. Jest psem bardzo towarzyskim, łagodnym i spokojnym. Uwielbia pływanie i wszelkie zabawy w wodzie. Jest przy tym zwinny i szybki. Kocha przebywać ze swoją rodziną. Jest słodki, czuły i kochany. Psy tej rasy uratowały wielu ludzi przed utonięciem. Landseer to duży, silnie zbudowany pies. Ma umaszczenie białe z czarnymi łatami na tułowiu i zadzie oraz czarną głowę i białe znaczenia na kufie. Posiada długi, gęsty włos z podszerstkiem. Ma masywną głowę, grubą szyję, silnie owłosiony ogon i duże łapy.

Warto wiedzieć:

Psy tej rasy potrzebują zbiorników wodnych, aby mogły wykorzystywać tam swoją energię. Średnia długość życia wynosi 11 lat.

Komentarze
Wczytywanie...