Lakeland Terrier

0 522

Historia:

Lakeland Terrier opracowany został w Lake District w Anglii. Powstał z krzyżówki bedlingtona i old english wirehaired teriera. Używano go do polowań na borsuki, lisy, wydry oraz do utrzymywania lisów z dala od owiec. Polował także na szczury w okolicznych górach. Pies tej rasy znany jest ze swojej niesamowitej odwagi i lojalności.

Charakterystyka:

Lakeland Terrier to energiczny i zdecydowany pies. Kocha biegać, grać, pływać i kopać dołki. Lakeland Terrier jest bardzo inteligentny, potrzebuje jednak pozytywnie wzmacniającego szkolenia. Jest psem żywym, pogodnym i uczuciowym. Ma tendencję do hałaśliwości. Jest tolerancyjny wobec innych psów i dzieci. Lakeland Terrier ma małą, kwadratową wbudowaną ramkę ze szczeciniastym, sztywnym płaszczem. Jego długa, wąska głowa ma małe, ciemne oczy i uszy w kształcie litery V. Jego płaszcz jest zazwyczaj w stałym kolorze czarnym, wątroby, niebieskim, czerwonym i pszennym.

Warto wiedzieć:

Lakeland Terrier może żyć 15 lat ze stosunkowo niewielką ilością genetycznych problemów zdrowotnych. Jego żylaste płaszcze potrzebują regularnej pielęgnacji i strzyżenia w celu utrzymania ich charakterystycznego wyglądu. Potrafią dostosować się bardzo dobrze do mieszkania w bloku, ale potrzebują długich codziennych spacerów.

źródło zdjęcia:
By sannse – Photo taken by sannseOriginal: en.wikipedia.org 00:19, 26 November 2003 . . 600×509 (96 KB) . . Sannse, CC BY-SA 3.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=448529

Komentarze
Wczytywanie...