Łajka wschodniosyberyjska

0 1 760

Historia:

Łajka wschodniosyberyjska pochodzi ze wschodniej Syberii, z Rosji. Przodkami tej rasy są psy myśliwskie ze wschodniej Syberii, z rejonu Irkucka i wschodnich terenów jeziora Bajkał. Słowo łajka w języku rosyjskim oznacza szczekacz, oszczekiwacz. Wykorzystywano ją jako psa myśliwskiego, stróżującego i pociągowego.

Charakterystyka:

Łajka wschodniosyberyjska pod względem budowy jest największą i najsilniejszą łajką w Rosji. Jest to pies bardzo czujny, wytrwały, mądry. Jest dobrym myśliwym, ale także dobrym psem stróżującym. Jest nieufny wobec obcych, wymaga odpowiedniego szkolenia. Jest to pies jednego opiekuna. Toleruje także rodzinę i lubi spędzać z nią wolny czas. Jest to raczej samotnik i pies niezależny. Nie jest przekupny. Uwielbia ruch na powietrzu, długie spacery, biegi. Łajka wschodnioeuropejska posiada różnorodne umaszczenie, może być w kolorze szarym, szaro-białym, białym, rudym, łaciatym. Ma prosty, szeroki i muskularny grzbiet, klinowatą głowę, małe oczy osadzone skośnie, stojące uszy.

Warto wiedzieć:

Łajka wschodnioeuropejska to niezwykle zdrowy pies. Nie jest obciążony żadnymi chorobami genetycznymi. Potrzebuje dużo ruchu i codziennych, długich spacerów.

Komentarze
Wczytywanie...