Labradoodle

0 1 248

Historia:

Labradoodle pochodzi z 1988 z Australii z krzyżówki Labradora Retrievera z pudlem. Opracowany został przez Wallyego Cornena, pracownika Stowarzyszenia Australijskich Psów Pracujących dla kobiety niedowidzącej, mieszkającej na Hawajach. Pies ten, ze względu na uczulenie alergiczne męża tej kobiety, musiał być niealergizujący. W ten sposób powstały znakomite psy dla alergików w połączeniu ze zdolnością przewodnika dla niepełnosprawnych. Dziś występują trzy odmiany: miniaturowe, średnie i duże.
Wysokość: 30 – 40 cm (miniaturowe), 40 – 51 cm (średnie), 51 – 66 (standardowe)
Masa: 6 – 12 kg (miniaturowe), 12 – 23 kg (średnie), 23 – 45 kg (standardowe)

Charakterystyka:

Labradoodle to pies niezwykle zdolny, szybki w uczeniu się i posłuszny. Potrafi znakomicie współpracować z ludźmi. Opiekuje się swoim opiekunem, jest bardzo rodzinny i przyjacielski. Uwielbia czas spędzany z rodziną. Są to psy żywe i energiczne, lubią zabawy i gry konstruktywne. Mają bardzo dobry kontakt z dziećmi i innymi zwierzętami. Dobrze wyszkolone, nie przejawiają agresji. Labradoodle mają atletyczną sylwetkę. Wyróżnia się dwa typy sierści: runo, przypominające sierść owcy i wełna, wyglądająca jak sierść pudla. Umaszczenie tych psów występuje w różnych kolorach od czarnego do beżowego.

Warto wiedzieć:

Labradoodle obciążony jest wieloma chorobami genetycznymi po rodzicach. Są to problemy związane z dysplazją stawów biodrowych, choroby oczu, tarczycy. Hodowcy pracują obecnie nad całkowicie zdrową rasą.

Komentarze
Wczytywanie...