Kuvasz

0 556

Historia:

Nazwa pochodzi od tureckiego słowa. Kuvasz pojawił się na Węgrzech ponad 800 lat temu. Najprawdopodobniej jest potomkiem psów cywilizacji Sumerów. Używany był zarówno jako myśliwy i pasterz, w Europie stał się popularny jako pies policyjny. Dziś Kuvasz nadal ma tendencję do pilnowania owiec na całym świecie, ale także służy jako ukochany zwierzak domowy.

Charakterystyka:

Kuvasz to oddany pies rodzinny, z silnym poczuciem niezależności. Obronny i wierny, wolałby patrolować teren wokół domu niż leżeć na kanapie. Kuvasz jest znany jako łagodny i czujny wobec dzieci. Jest inteligentny i łatwy w szkoleniu, z dystansem i nieufnością podchodzi do obcych. Kuvasz, dobrze wychowany jest lojalny i wierny. Źle wychowany ma skłonności do dominowania nad swym właścicielem. Kuvasz to duży, mocny pies pasterski o silnych mięśniach. Posiada dużą, solidną, proporcjonalną klatkę, nieco dłuższą niż wyższą, pokryta gęstym, białym płaszczem średniej grubości. Szeroka głowa ma nieco zwężony pysk, wiszące V-kształtne uszy i czarne usta i nos. Jego muskularna szyja ma ładną, puszystą grzywę.

Warto wiedzieć:

Kuvasz może żyć 13 lat. Najczęstsze problemy zdrowotne obejmują głuchotę, choroby stawu biodrowego, problemy z oczami. Jego gruby płaszcz wymaga codziennego szczotkowania, szczególnie w okresie wiosny. Jako naturalny urodzony pies pracujący, Kuvasz musi być ciągle zajęty. Nie jest to najlepszy pies do życia w mieszkaniu, potrzebują energicznych, codziennych spacerów i wybiegów na terenach ogrodzonych.

źródło zdjęcia:
https://www.google.com/search?q=kuvasz+dog+wikipedia&client=firefo

Komentarze
Wczytywanie...