Kishu

0 1 072

Historia:

Kishu pochodzi z Japonii, z terenów Kishu, w prefekturze Wakayama i Mie, z 2500 r. p.n.e. Jest to pies starożytny, prezentujący typ dawnego szpica japońskiego. Był wykorzystywany do polowań na dziki, sarny, jelenie. Pracował jako pies stróżujący. Dziś w Europie hodowany jest jako pies do towarzystwa.

Charakterystyka:

Kishu Inu to pies przyjacielski, spokojny i wierny. Jako pies myśliwski jest bardzo wytrzymały, szybki i odporny. Potrafi pracować w grupie z innymi psami. Ma silny instynkt łowiecki, dlatego też od wieku szczenięcego powinien przechodzić socjalizację, poznawać inne zwierzęta, szczególnie koty. Nie powinien zostawać w domu z chomikami, świnkami morskimi, ponieważ potraktuje je jak zdobycz. Kishu to przyjacielski, inteligentny pies. Uwielbia swoją rodzinę. Jest nieufny wobec obcych. Znakomicie nadaje się na psa stróżującego. Dobrze wyszkolony potrafi dogadywać się z dziećmi. Potrzebuje silnego opiekuna. Kishu ma umaszczenie białe, czasami pręgowane lub w odcieniach beżu. Ma silną sylwetkę, małe, trójkątne uszy, kufę w kształcie klina i gruby ogon.

Warto wiedzieć:

Kishu nie lubi przebywać sam w domu, wymaga szkolenia i konsekwentnego właściciela. W przeciwnym razie będzie chciał dominować. Jest to pies bardzo energiczny, potrzebuje dużo ruchu. Nie wymaga pielęgnacji. Ogólnie jest to zdrowa rasa, może czasami chorować na dysplazję stawu biodrowego.

Komentarze
Wczytywanie...